Domov Slovensko Najdôveryhodnejším ministrom je Sulík, Matovič na chvoste

Najdôveryhodnejším ministrom je Sulík, Matovič na chvoste

0
0

Najdôveryhodnejším ministrom súčasnej vlády je podpredseda vlády a šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (SaS). Dôveruje mu 47,4 percenta ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnila od 7. do 15. októbra na vzorke 1 014 respondentov pre televíziu Markíza.

V prieskume dôveryhodnosti ministrov súčasnej vlády sa úplne prepadol jej šéf.

Premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) dôveruje len niečo cez 31 percent opýtaných a zároveň je aj nedôvera voči nemu najvyššia spomedzi všetkých členov vlády (67,1 %).

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Matovič strmhlav padá

Dôveru nemá Remišová, Krajčí ani Heger

Dobre na tom nie je ani jeho stranícky kolega a minister financií Eduard Heger, ktorému dôveruje len 33,7 percenta opýtaných, no nedôveru mu vyjadrilo až takmer 56 percent.

Nedôveru nad 50 percent majú aj vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová (61,1 %), šéf zdravotníctva Marek Krajčí z OĽaNO (57 %), minister sociálnych vecí za Sme rodina Milan Krajniak (55,3 %) a aj Richard Sulík (50,3 %).

Naopak ako najdôveryhodnejší vyšli z prieskumu po Sulíkovi najlepšie minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO), ktorému dôveruje 46,4 % a ministerka spravodlivosti za stranu Za ľudí Mária Kolíková (44,8 %).

Pomerne vysokej priazni oproti kolegom sa tešia aj šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (44, 6 %) a šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (obaja SaS) s dôverou 40,8 percenta.

ano, zdroj: FOCUS, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …