Domov Slovensko Nehoráznosť! Parlament pokazil Poliačikovi Valentína

Nehoráznosť! Parlament pokazil Poliačikovi Valentína

0
0

Šokujúci procedurálny návrh predložil vo štvrtok svojim kolegom v parlamentných laviciach poslanec Martin Poliačik, ktorý minulý rok „prestúpil“ do strany Progresívne Slovensko. Pobúril tým opozičných i koaličných poslancov a aj verejnosť.

Minulý týždeň vo štvrtok mali poslanci naplánované 2. kolo hlasovania o ústavných sudcoch. Pôvodne sa malo realizovať o 11-tej predpoludním.

Keďže koalícia sa nevedela dohodnúť na spoločnom postupe, koaliční poslanci odsúhlasili posunutie hlasovania na 17-tu hodinu popoludní.  To nevyhovovalo poslancovi Martinovi Poliačikovi. Keďže práve na ten deň pripadol sviatok sv. Valentína, chcel ho stráviť so svojou manželkou.

„Chápem, čo sa deje, aká je situácia, ale žeby sme to dali na 15:30? Odôvodnenie je, že stále sme niektorí, ktorých naše manželky a manželia ešte majú rady a radi, a dnes je Valentín. A ja mám rezerváciu na 18:00 hod. Ďakujem,“ vysvetlil Poliačik.

Nevedno, či to myslel vážne alebo si robil srandu, avšak vtipné sa to jeho kolegom vôbec nezdalo… „Neviem, ako mám reagovať,“ povedal predseda parlamentu Andrej Danko na návrh poslanca Poliačika, do ktorého sa pustil aj jeho opozičný kolega.

Predseda OĽaNO Igor Matovič dokonca označil jeho návrh za obludný. Pripomeňme, že poslanci si koncom minulého roka neodhlasovali zmrazenie platov, tak ako to bolo bežné v posledných rokoch. Na ich bankových účtoch tak každý mesiac pribudne asi o 1 500 eur viac.

Mesačný poslanecký plat aj s paušálnymi náhradami sa tak od nového roka vyšplhal na neuveriteľných približne 5 000 eur, za čo by ktorýkoľvek bežný Slovák v parlamente aj prespával. Preto je návrh poslanca Martina Poliačika výsmechom bežným ľuďom. Jednoducho nehoráznosť!

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Živá fontána

    Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…
  • VIDEO: Psí kameň, papier, nožnice

    To, že psy sú neuveriteľne inteligentné už asi všetci vieme. Videli ste však už hrať psíka…
  • VIDEO: Keď ľudskosť víťazí

    Predstavte si, ako reagujete v pozícii šoféra, ktorému niekto iný „vpáli“ do cesty a takme…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Živá fontána

Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…