Domov Slovensko Odštartovala petícia za referendum o predčasných voľbách

Odštartovala petícia za referendum o predčasných voľbách

0
0

Už tisíce obyvateľov Slovenska podpísali petíciu za referendum o predčasných voľbách. Potvrdil to podpredseda strany HLAS-sociálna demokracia a poslanec NR SR Richard Raši.

Raši pripomenul, že petičné hárky si občania môžu stiahnuť zo stránky www.referendum2021.sk, podpísať ich a poslať ich poštou na adresu, ktorá je na nich uvedená.

Keď predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini petíciu predstavoval, vyhlásil, že nejde o petíciu Hlasu-SD, ale o petíciu apolitického výboru. Deklaroval, že Hlas-SD so zberom podpisov pomôže, a vyzval na to aj ďalších.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: PRIESKUM: Hlas-SD zvyšuje náskok

Vláda nie je schopná viesť krajinu

Petičný výbor vznikol na základe iniciatívy politických strán, spoločenských a profesijných organizácií i zástupcov tretieho sektora. Referendová otázka, ktorú schválil výbor, má znieť:

„Súhlasíte s tým, aby sa skrátilo VIII. volebné obdobie Národnej rady SR tak, aby sa voľby do Národnej rady SR vykonali do 180 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov tohto referenda?“

Výbor je zložený z právnych odborníkov nominovaných subjektmi, ktoré podporujú petíciu. Pellegrini vyhlásil, že vláda nie je schopná viesť krajinu a je čas dať ľuďom priestor vyjadriť sa.

„Nie je to len boj s pandémiou, ktorý vláda nezvláda. To, čo sa deje na Slovensku, sa zo štandardov Európy a sveta vymyká. Nie je to len pokles preferencií vlády a konkrétnych politikov.

Dnes to má už väčšie dosahy na slovenskú ekonomiku,“ skonštatoval. V súvislosti s odmietnutím návrhu na vydanie ústavného zákona o skrátení volebného obdobia podotkol, že ním chceli ukončiť trápenie a dať vláde možnosť odísť so cťou.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Krajčího SMS

Hárky sú k dispozícii

Ocenil vytvorenie petičného výboru i schválenie znenia petičného hárku. Zverejnili ho podľa jeho slov na internete, aby bol k dispozícii všetkým stranám a zoskupeniam, ktoré sa chcú podpísať.

„Hlas-SD sa k tomuto zberu podpisov jasne hlási. Využije hárky petičného výboru a bude sa plnohodnotne so všetkými svojimi kapacitami a možnosťami podieľať na zbere podpisov,“ deklaroval.

Dodal, že všetky hárky sa napokon zjednotia na pôde výboru a spočítajú. Je presvedčený, že sa v rekordnom čase podarí vyzbierať 350.000 podpisov potrebných na vyhlásenie referenda.

xd, foto: printscreenNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…