Domov Komentáre RAŠI: Krajčího SMS

RAŠI: Krajčího SMS

0
0

Lockdown nefunguje, vyhlásil v pondelok minister zdravotníctva Marek Krajčí. Nemocnice sú stále plnšie a plnšie a obáva sa, dokedy to ešte budú zvládať. Preto vláda a pandemická komisia rokujú o jeho sprísnení…

A potom to prišlo. Nápad za všetky drobné. Nápad, ktorý nahneval takmer celý národ. Každý, kto bude chcieť vyjsť von, do práce, vyniesť smeti, do obchodu, bude musieť poslať SMS a keď mu vychádzku štát schváli, bude si môcť ísť nakúpiť???

Toto je vízia ministra zdravotníctva, ktorý ako Matovičov verný psíček presadzuje plošné testovanie. Stálo nás už desiatky miliónov eur a výsledok – stále plnšie a plnšie nemocnice. Stále menej a menej ľudí na presných PCR testoch, stále viac ľudí s modrým papierikom, ktorý môže byť a vo veľa prípadoch aj je klamlivý…

A najmä, vyhodené desiatky, možno stovky miliónov eur von oknom. Mimochodom, keby sme peniaze, ktoré štát vrazil do drahých testov od trnavskej firmičky a do nezmyselného celoslovenského celoplošného testovania, investovali do nákupu vakcín, trebárs aj za vyššiu cenu, ako ich nakupuje Európska komisia, mohli sme mať zaočkovaných podstatne viac ľudí ako tie približne dve percentá populácie, čo máme dnes.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Medicínsky nezmysel

Vláda boj s koronou prehráva. Počet mŕtvych sa blíži k piatim tisícom a hoci Igor Matovič a vláda prebrali za tieto obete zodpovednosť, Slovákom to nie je nič platné… Počet obetí pribúda raketovým tempom… každým dňom.

Vďaka vláde patríme k najpostihnutejším krajinám na svete a jediné, čo nám v tejto chvíli môže pomôcť, je zmena. Spôsob, akým vedie boj proti pandémii premiér Matovič, nás priviedol do dnešného stavu.

Ak ho bude viesť naďalej, aj nám sa bude nedariť rovnako. A preto ak sa chceme mať lepšie, musí prísť zmena. Nie my, ale premiér a minister zdravotníctva by mali posielať SMSky. A v nich si dohodnúť termín u prezidentky a podať demisiu.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…