Domov Slovensko Policajti objasnili v minulom roku 58 vrážd

Policajti objasnili v minulom roku 58 vrážd

0
0

V roku 2019 zaznamenali policajti na Slovensku spolu 76 vrážd, 58 sa im podarilo objasniť. Medzi nimi aj tie mediálne najznámejšie.

Ako na tlačovej besede informovala prvá viceprezidentka Policajného zboru Jana Maškarová, v minulom roku sa policajtom podarilo objasniť 58 vrážd, pričom ich zaznamenali 76.

„Väčšinou sú to vraždy v afekte,“ povedala Maškarová s tým, že takéto skutky sa odohrajú prevažne v domácnostiach alebo na pracoviskách a policajtom sa ich väčšinou podarí objasniť do 48 hodín.

Pre porovnanie, v roku 2018 policajti na Slovensku zaznamenali spolu 67 vrážd, pričom objasnili 46. Pokiaľ ide o úkladné vraždy, tých policajti v minulom roku zaevidovali 16. Spolu sedem úkladných vrážd sa policajtom v roku 2019 podarilo objasniť.

Medzi takéto prípady podľa Maškarovej patria aj vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, kolárovského podnikateľa Petra Molnára alebo bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Celkovo policajti v minulom roku zaznamenali spáchanie 58 828 trestných činov. Najviac, konkrétne 10 064 skutkov evidujú v Bratislavskom kraji.

Naopak najmenej, konkrétne 5 033 zaevidovali v Trenčianskom kraji. V súvislosti s trestnou činnosťou riešili policajti v minulom roku 53 981 trestných spisov, pričom 38 125 spisov v minulom roku ukončili.

„Policajtom sa darí 70 percent zistených trestných činov ukončiť v danom roku, nemáme sa za čo hanbiť,“ dodala Maškarová.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…