Domov Slovensko Polícia varuje pred podvodníkmi

Polícia varuje pred podvodníkmi

0
0

Polícia opäť varuje pred podvodníkmi a vyzýva na opatrnosť. Špekulanti sa snažia vylákať peniaze najmä od seniorov vymyslenými príbehmi súvisiacimi s novým koronavírusom.

Prostredníctvom sociálnej siete upozorňuje polícia ľudí, aby nenaleteli podvodníkom. „Neverte telefonátom, v ktorých sa podvodníci predstavujú ako pracovníci krízového covidového centra, lekári, či iné osoby,“ zdôraznila polícia.

Podvodníci často využívajú príbehy o kritickom stave príbuzného. Ich obsahom podľa polície býva, že príbuzný oklamaného človeka je na pľúcnej ventilácii a potrebuje vakcínu, za ktorú je potrebné zaplatiť vopred v hotovosti, alebo na účet v banke.

„Pri akomkoľvek podozrení na podvodné konanie je potrebné bezodkladne kontaktovať políciu na čísle 158,“ pripomenula polícia.

Neverte neznámym volajúcim

Podvodníci sa tiež podľa polície snažia získať peniaze od obete tým, že jej telefonicky, osobne alebo elektronicky ponúkajú na predaj ochranné prostriedky, lieky na podporu imunity alebo liečbu ochorenia COVID-19.

„Nereagujte na ponuku predaja akýchkoľvek ochranných pomôcok, liekov či očkovacích látok proti ochoreniu COVID-19. Môže ísť o podvodníkov,“ varovala polícia. Dôležité je tiež odmietnuť pomoc od cudzích ľudí, ktorí sa nečakane objavia pri dverách. „Nevpúšťajte ich do svojich príbytkov. Môžu vás okradnúť,“ uviedla polícia.

Zdôraznila najmä, aby ľudia neposielali peniaze na konkrétne účty v banke, ktoré im neznáma osoba nadiktuje a tvrdí, že ide o záchranu príbuzného. „Neverte týmto tvrdeniam. Obratom zavolajte svojim príbuzným a overte si uvádzané skutočnosti,“ dodala polícia.

red, TASR, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…