Domov Ekonomika Priemerná mesačná mzda na Slovensku presiahla 1000 eur

Priemerná mesačná mzda na Slovensku presiahla 1000 eur

0
0

Posledné mesiace dokazujú, že slovenskej ekonomike sa darí. O tom svedčí aj ďalší fakt, ktorý uvádza Štatistický úrad Slovenskej republiky. Podľa neho sa priemerná mesačná mzda zamestnanca na Slovensku vyšplhala nad 1000 eur.

Platy zamestnancov na Slovensku rastú rýchlym tempom. V druhom štvrťroku roku 2018 totiž priemerná mesačná mzda zamestnanca na Slovensku medziročne stúpla o 6,4%.

Po takomto náraste je to teda 1 004 €, ktoré zarobí priemerný slovenský zamestnanec. Oproti prvému kvartálu tohto roka je to nárast o 1,4%. Rozdiel je skutočne badateľný. V prvom polroku totiž priemerný Slovák zarobil 980 €.

Kde sa najlepšie oplatí pracovať

Z prieskumu Štatistického úradu vyplýva, že najlepšie sú platení zamestnanci v oblasti finančníctva a poisťovníctva. Takto zamestnaný Slovák priemerne zarobí až 1 991 €.

Druhým najlepšie plateným odvetvím sú informácie a telekomunikácie, kde priemer dosahuje 1 772 €. V rebríčku sa na tretej priečke umiestnili zamestnanci v odvetví dodávky elektriny, plynu a pary.  Tí v priemere zarobia 1 626 €.

Naopak najhoršie platenými Slovákmi sú tí, ktorí pracujú v ubytovacích a stravovacích službách – 567 €, v ostatných činnostiach – 643 € a tiež zamestnanci v stavebníctve – 715 €.

Bratislava drží priemer

Asi nebude žiadnym prekvapením, že z územného hľadiska sa najlepšie majú zamestnanci v Bratislavskom kraji. V ňom je priemerná mesačná mzda 1 258 €.

Z údajov teda vyplýva, že Bratislavský kraj je jediným krajom, ktorý dosiahol priemernú mesačnú mzdu. Za Bratislavským krajom nasleduje Trnavský, kde priemer dosahuje 942 €.

Zo všetkých ôsmich krajoch sa na poslednom mieste umiestnil Prešovský kraj, kde je priemerná mesačná mzda len 758 €.

puma, SITA, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Julian Assange skončil v rukách britskej polície

Minulý týždeň po takmer siedmich rokoch prestal Ekvádor držať ochrannú ruku nad Julianom A…