Domov Komentáre RAŠI: O Lengvarského zodpovednosti

RAŠI: O Lengvarského zodpovednosti

0
0

Už takmer mesiac žiadame ministra zdravotníctva, aby začal zverejňovať, koľko zaočkovaných a koľko nezaočkovaných ľudí dostalo covid, koľko je v nemocniciach zaočkovaných, koľko nezaočkovaných a koľkí sú na prístrojoch, resp. zomreli. Aj s informáciou, akou vakcínou boli zaočkovaní.

V strane HLAS – sociálna demokracia sme totiž presvedčení, že je to tá najlepšia kampaň na podporu očkovania.

Ľudí totiž nepresvedčí očkovacia lotéria, ani politici či umelci, ale konkrétne čísla a fakty. A slobodný výber vakcíny, ktorú si vyberú na základe dát, ktorá je na Slovensku najúčinnejšia.

Ministerstvo na túto moju výzvu dodnes nezareagovalo. Ale keď som v správach zachytil, že ministerstvo zdravotníctva vyzvalo nemocnice, aby mu začali reportovať, či ľudia, ktorí sa dostanú s covidom do nemocníc, sú zaočkovaní, alebo nie…, neveril som vlastným ušiam!

O tom, že tu máme dátové peklo, vieme už viac ako rok, ale že za ten rok s tým ministerstvo zdravotníctva nič neurobilo, je trestuhodné. Ak si logicky vysvetlím výzvu ministerstva nemocniciam, ministerstvo dnes, po roku a pol boja s koronavírusom, nevie, koľkí hospitalizovaní sú zaočkovaní a koľkí nie.

Pritom ministerstvo má svoju IT organizáciu – Národné centrum zdravotníckych informácií, ktoré presne podľa rodných čísel vie, kto je očkovaný, kto je pozitívne testovaný a predpokladal som, že vie aj to, ktorí zaočkovaní a nezaočkovaní sa dostali do nemocníc.

Preto opätovne vyzývam ministra zdravotníctva, aby ešte dnes tieto dáta zverejnil, a ak ich nemá, nech okamžite vyvodí zodpovednosť voči tým, ktorí tieto dáta mali zbierať a samozrejme, aj voči sebe, za to, že im to nenariadil, čím manažérsky zlyhal.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…