Domov Komentáre RAŠI: Vláda likviduje nemocnice

RAŠI: Vláda likviduje nemocnice

0
0

Predstavte si, že na lyžovačke v Jasnej nešťastne spadnete. Priletí po Vás vrtuľník na svah, ale neodvezie vás do nemocnice v Liptovskom Mikuláši, ale do Ružomberka, alebo až do Martina. Nemocnicu v Liptovskom Mikuláši, tak ako ju poznáme, plánuje Hegerova vláda zrušiť. Zostane iba ako komunitárna nemocnica, teda poliklinika plus zopár lôžok pre dlhodobo chorých, alebo na rehabilitáciu.

Podobný osud by mal podľa zatiaľ nezverejneného vládneho návrhu postihnúť ďalších 21 nemocníc. Všetky sú v regiónoch. Ak nezmyselný vládny návrh prejde, o svoju nemocnicu prídu pacienti v Malackách, v Komárne, ale aj vo Veľkom Krtíši, Dolnom Kubíne, v Rimavskej Sobote, vo Zvolene a v Brezne, v Kežmarku a v Levoči, v Snine, vo Svidníku, vo Vranove, Kráľovskom Chlmci a v Trebišove. A v ďalších mestách.

A to nie je všetko. Uniknutá pracovná verzia, s ktorou rezort zdravotníctva pracuje a o ktorej tvrdí, že má politickú podporu, počíta aj s rušením pôrodníc.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Bez zdravotníkov to nedáme

Okrem pôrodníc v mestách, kde pretransformujú regionálne nemocnice na doliečovacie centrá, by mali o pôrodnicu prísť všetky okresy, kde sa ročne narodí menej ako 800 detí. To je reforma. Vláda nedala peniaze na nových medikov, ale ide rušiť lôžka a z nemocníc robiť liečebne pre dlhodobo chorých.

Takto si regionálny rozvoj nepredstavujem. Už roky s Petrom Pellegrinim pomáhame zlepšovať život ľuďom v regiónoch, aby aj občan z Vyšného Nemeckého či z Hrabovčíka alebo Kráľovského Chlmca mal rovnakú kvalitu služieb štátu ako v Bratislave či v Žiline.

A príde obyčajná vláda, plná nekompetentných ministrov, ktorá za dva roky urobí dlh v štátnom rozpočte za vyše 20 miliárd eur a tvári sa ako najlepšia vláda v histórii krajiny. Neverte im ani slovo. Sú to klamári, ktorí po sebe zanechajú spustošenú krajinu.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…