Domov Šport VIDEO: Robil si žarty z koronavírusu, neskôr kvôli nemu prerušili NBA

VIDEO: Robil si žarty z koronavírusu, neskôr kvôli nemu prerušili NBA

0
0

Bohužiaľ, nájdu sa aj ľudia, ktorí nákazu koronavírusom berú na ľahkú váhu. A je to ešte horšie, ak sa tak správajú ľudia, ktorých mnohí považujú za vzory. Jedným z nich je aj basketbalista zámorského tímu Utah Jazz, ktorý si už dnes spytuje svedomie za to, ako sa správal.

Francúzsky basketbalista v službách Utahu Jazz Rudy Gobert si počas mediálneho brífingu minulý pondelok robil posmešky z koronavírusu, keď sa pýtal novinárov, či sa neboja, že ich nakazí a naschvál pri odchode z miestnosti pochytal všetky mikrofóny.

Podobné správanie údajne predviedol aj v šatni, kde zas pochytal veci svojich spoluhráčov. To, že „karma je zdarma“ pocítil na vlastnej koži hneď nasledujúci deň.

V čase, keď už jeho spoluhráči čakali na úvodný rozkok zápasu v Oklahome, on sa dozvedel šokujúcu správu. Ako prvý v NBA bol pozitívne testovaný na koronavírus.

Zápas, ktorý už už začínal, na poslednú chvíľu rozhodcovia zrušili a nič netušiacich fanúšikov poslali domov. Zvyšné zápasy toho dňa sa ešte odohrali, avšak vedenie NBA rozhodlo o okamžitom prerušení ligy.

Gobert sa kajal

Neskôr bol pozitívne testovaný i Gobertov spoluhráč Donovan Mitchell a dokonca aj malý fanúšik, ktorý prišiel s francúzskym pivotom do styku pár dní predtým, keď si od neho pýtal podpis.

„Prešiel som si viacerými pocitmi, najmä strachom, úzkosťou a trápnosťou. Chcel by som sa verejne ospravedlniť ľuďom, ktorých som ohrozil.

Netušil som, že som nakazený. Bol som ľahkomyseľný. Nie je na to žiadne ospravedlnenie. Dúfam, že môj príbeh bude slúžiť ako príklad, z ktorého sa poučia iní.

Vyzývam všetkých, urobte všetko pre to, aby ste zostali zdraví a v bezpečí,“ kajal sa o pár dní Gobert prostredníctvom sociálnej siete.

Detinské správanie Diega Costu

Francúzsky basketbalista nie je jediným športovcom, ktorý sa v súvislosti s koronavírusom správal detinsky.

Hráč Atlética Madrid, ktoré si na Anfield Road vybojovalo postup do štvrťfinále Ligy majstrov, keď porazilo domáci FC Liverpool 3:2 pp, Diego Costa pri prechádzaní okolo čakajúcich novinárov nielen, že im nevenoval rozhovor, ale zaimitoval kašeľ namierený priamo na nich.

Okrem šokujúceho správania hráča sa Angličania sťažujú aj na množstvo madridských fanúšikov, ktorí do mesta pricestovali na zápas. Práve po ňom totiž stúpol aj počet potvrdených prípadov koronavírusu.

sam, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Domáca akupresúra vám uľaví od zdravotných problémov

Akupresúra je známa liečebná metóda pochádzajúca z Číny. Ide o alternatívnu metódu, ktorá …