Domov Slovensko Šanta chce pre Ruska a Kočnera 20 rokov natvrdo

Šanta chce pre Ruska a Kočnera 20 rokov natvrdo

0
0

Prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry v prípade kauzy televíznych zmeniek Ján Šanta navrhol obžalovaným Pavlovi Ruskovi a Marianovi Kočnerovi trest odňatia slobody vo výške 20 rokov. Dôvodom má byť falšovanie zmeniek TV Markíza a takisto marenie spravodlivosti. Šanta žiadne poľahčujúce okolnosti v prípade obžalovaných nevidí.

Senát Špecializovaného trestného súdu ukončil minulú stredu dokazovanie v tomto medializovanom prípade a na rad teda prišli záverečné reči.

Obžalovaným Šanta navrhol 20-ročný trest aj z dôvodu, že Rusko i Kočner neviedli doteraz riadny život. Hlavným argumentom pre takúto výšku trestu má byť fakt, že obžalovaní chceli podvodom získať takmer 69 miliónov eur.

Absolútne dno a chrapúnstvo

Ostrá reč prokurátora mala senátu preukázať, že všetky dokazovania o nevine z dielne obžaloby boli vyvrátené. „Podpisy na týchto zmenkách nie sú v žiadnom prípade z roku 2000.

S najväčšou pravdepodobnosťou sú z roku 2016, kedy sa Kočner dozvedel, že Rusko dostal za svoj podiel len pol milióna.“ Konanie obžalovaných označil za úmyselné s cieľom obohatiť sa a získať od televízie desiatky miliónov eur.

„V tom čase bol bohorovný. Bol si istý, že s pomocou kontaktov na Jankovskú, či dnes už zabudnutého Trnku, mu dovoľujú páchať tieto skutky,“ uviedol vo svojej záverečnej reči Šanta.

Neskôr dodal: „Chrapúnstvo, absolútne spoločenské dno, cynizmus. Toto bolo životným krédom obžalovaného Kočnera.“

Hlavou bol Kočner

Prokurátor Ján Šanta považuje za mozog celého podvodu Mariana Kočnera, no bez spolupráce Ruska by to nemohol dokázať. Šanta priamo Kočnerovi odkázal: „Len dovtedy sa chodí, pán Kočner, s krčahom po vodu, kým sa ucho neutrhne, a ono sa utrhlo.

Dúfam, že ste si toho vedomý. Na každého príde. Koniec kauzy.“ Šanta potvrdil, že neexistujú pochyby o tom, že podpisy na falošných zmenkách boli vykonané po roku 2013.

Tiež poukázal aj na to, ako hlboko klesla samotná justícia, čo odkryla aj mobilná aplikácia Threema a komunikácia obžalovaných s politickými elitami, sudcami či prokurátormi.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…