Domov Šport Skončí Spurs v EKL pre koronu?

Skončí Spurs v EKL pre koronu?

0
0

Európska futbalová únia (UEFA) v sobotu rozhodla o definitívnom zrušení zápasu G­‑skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL) medzi Tottenhamom a Stade Rennes, ktorý sa nemohol minulý štvrtok odohrať pre koronavírusovú nákazu v kádri anglického klubu.

UEFA vo svojom stanovisku uviedla, že tímy sa nevedeli dohodnúť na novom termíne stretnutia. „Napriek všetkým snahám sa riešenie, s ktorým by súhlasili oba kluby, nenašlo. Výsledkom je, že zápas sa nebude môcť uskutočniť,“ informovala.

Na základe platných regúl posunula celý prípad kontrolnej, etickej a disciplinárnej komisii UEFA, ktoré vydajú ďalšie rozhodnutie.

Podľa britských médií tak hrozí Tottenhamu koniec v súťaži. V tabuľke G­-skupiny figuruje na 3. mieste o 3 body za druhým Vitesse Arnhem v kádri s Matúšom Berom.

Ak by sa duel s Rennes odohral a „Spurs“ by v ňom zvíťazili, preskočili by holandský tím, keďže pri rovnosti bodov a vyrovnanej vzájomnej bilancii (0:1, 3:2) by mali lepšie skóre.

Postúpili by tak z 2. miesta do play off o osemfinále EKL. Rennes skupinu vyhrá a postúpi priamo do osemfinále, bez ohľadu na to, či by sa súboj s Tottenhamom uskutočnil..Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…