Domov Šport Zisky a straty v úvode súťaže

Zisky a straty v úvode súťaže

0
0

V hádzanárskom oddieli ŠKP Bratislava vstúpili do novej sezóny 2018/19 s očakávaním, ako omladina zúročí letnú prípravu v úvodných stretnutiach. Muži v premiérovom zápase novej sezóny hostili Sportu Hlohovec, v ktorej kádri zaznamenali v priebehu uplynulej sezóny, ale i po nej, riadny prievan.

Zverenci trénera Petra Kostku sa do svojho, viacerými odchodmi zdecimovaného súpera pustili s chuťou a takmer počas celého stretnutia viedli.

V závere im ale uletel vrabec z hrsti, keď v posledných sekundách nechali hostí „nerušene“ rozohrať voľný hod, z ktorého si títo zabezpečili veľmi cenný bod.

Podobný scenár mal aj ich zápas v Modre, kde tiež v priebehu celého stretnutia viedli.

Opäť strata bodu v závere

Súper z Modry, ktorého hra vo vlaňajšej sezóne stála a padala s výkonmi talentovaného mladého Potiska, musel po jeho odchode zapracovať na inom imidži družstva, čo sa mu aj čiastočne darí.

Herný prejav usiluje o snahu byť nebezpečný z každej pozície a robiť tak na súpera permanentný tlak. V závere zápasu s ŠKP sa pri celoplošnom pressingu do čistej šance dostal Vaik Pomichal a žiaľ, nebol úspešný.

Domáci s nasledovného protiútoku vyrovnali a ŠKP tak znovu prišiel o bod v posledných sekundách zápasu. V ŠKP dúfajú, že závery prvých dvoch zápasov sezóny vyčerpali hlúpu smolu a podobné situácie sa už nebudú opakovať.

Potvrdzujú to aj slová čiperného krídelníka Tomáša Kysela: „Chýbala nám uvoľnenosť z prípravných zápasov. Máme mladé mužstvo a niekedy akoby sme sa sami dostávali pod väčší tlak, než je nutné. Sezóna však iba začala a na reparáty budeme mať ešte dosť príležitostí.“

Mládeži sa darí

Na nedostatok šťastia sa v úvode sezóny vôbec nemohli sťažovať družstvá starších a mladších dorasteniek ŠKP. V Michalovciach vyhrali zhodne o gól z poslednej deviatky po skončení hracieho času.

Dominika Csolleová u mladších a Edina Horváth u starších dorasteniek si z postaveného múru nerobili ťažkú hlavu a vymietli horné rohy prekvapených domácich brankárok.

Takéto niečo sa v súťažných zápasoch nestáva často, najmä nie v zápasoch mladších a starších dorasteniek za sebou. Je to vari hodné zápisu do Guinessovej knihy rekordov.

Družstvá dorastencov si v zápasoch s rovesníkmi z Trebišova počínali striedavo úspešne. Zatiaľ čo starší dorastenci svojho súpera takpovediac „sfúkli“ z palubovky, mladší sa pred rivalom z východu museli skloniť.

Ale súťaž je ešte iba na úplnom začiatku a na skutočné ambície jednotlivých družstiev si ešte počkáme.

Muži:

ŠKP – Hlohovec 29:29(16:14)

Modra – ŠKP 20:20(11:13)

Starší dorastenci: ŠKP – Trebišov 30:17(17:9)

Mladší dorastenci: ŠKP – Trebišov 25:32(13:22)

Staršie dorastenky: Michalovce – ŠKP 23:24(12:15)

Mladšie dorastenky: Michalovce – ŠKP 20:21(8:7)

Mladší žiaci:

ŠKP – Malacky 29:17(14:6),

ŠKP B – Malacky B 9:27(4:13)

Starší žiaci: ŠKP – Malacky 39:21(18:9)

Staršie žiačky: Inter – ŠKP 7:26(2:13)

škp, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…