Domov Šport Skvelé derby na štadióne Ondreja Nepelu pre Košice

Skvelé derby na štadióne Ondreja Nepelu pre Košice

0
0

Najväčším ťahákom 13. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bol zápas na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu, kde po sedem a pol roku pricestovali hráči Košíc.

Druhý tohtosezónny zápas medzi bratislavským Slovanom a Košicami priniesol všetko, čo sa od dobrého derby očakáva. S nadnesením možno povedať, že o ešte väčší zážitok pripravili fanúšikov brankári oboch tímov.

Obaja totiž za svoj chrbát pustili jediný puk. Takmer 10 tisíc fanúšikov priamo na štadióne si tak mohlo skvelý duel vychutnať až do samostatných nájazdov, po ktorých sa z víťazstva 2:1 tešili hosťujúci hráči.

Tí tak „belasým“ oplatili prehru z úvodného kola Tipsport ligy, keď im na domácom klzisku podľahli rovnakým výsledkom, avšak po riadnej hracej dobe.

Strelci neexcelovali

Pred fantastickou kulisou sa vedenia ujali Košičania v polovici druhej tretiny zásluhou Chovana. Domáci hnaný fantastickým publikom si predĺženie vynútili až v závere zápasu, keď sa v 59. minúte presadil Abdul.

Keďže v predĺžení gól nepadol, tiaha výsledku sa presunula na brankárov Brusta a Košarišťana a po päť strelcov na každej strane. Až deväť z nich však mierili len slepými a víťazný gól je tak pripísaný jedinému úspešnému exekútorovi trestného strieľania Marcelovi Haščákovi.

Košice sa týmto víťazstvom bodovo dotiahli v tabuľke na Slovan, ten klesol na tretiu priečku, keďže ani prvá B. Bystrica a ani po 13. kole druhý Zvolen vo svojich zápasoch nezaváhali.