Domov Šport Slovenská hliadka kraľuje svetu od roku 2009

Slovenská hliadka kraľuje svetu od roku 2009

0
0

Minulý týždeň sa v severošpanielskom mestečku Seu d´Urgell uskutočnili Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome, teda v športe, v ktorom Slováci roky patria medzi svetovú elitu. Ani tentoraz naši vodáci nesklamali a zo šampionátu priniesli medailu i 2 olympijské miestenky.

Hneď v prvý deň šampionátu sa slovenská výprava tešila z najcennejšieho kovu. Trio Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš nenašli v tímovej súťaži kanoistov premožiteľov už neuveriteľný deviatykrát v rade.

Získať okrúhlu desiatku môžu chlapci už o dva roky na domácom kanáli v Čunove. Pre Michala Martikána to bol už 23. cenný kov z majstrovstiev sveta (15, 3, 5), čo z neho robí najúspešnejšieho kanoistu vôbec.

Pre Slafkovského ide o 12. medailu (10, 2, 0) a pre Beňuša o 10. (9, 0, 1). Slafkovský siahal na medailu aj v C1, kde nakoniec skončil na skvelom štvrtom mieste.

Z medailových ambícií Slovenska to už bolo všetko. Slovensko vyslalo do Španielska dovedna 12 lodí. Mimo spomenutého zlata mužskej hliadky sme zaznamenali úspech už len v lovení olympijských miesteniek.

Prvú sme získali vďaka postupu Elišky Mintálovej a Jany Dukátovej do semifinále kajakárok, a tú druhú zas vybojoval Jakub Grigar, ktorý postúpil v K1 do finále. V každej disciplíne mohla krajina získať len jednu olympijskú miestenku.

sam, foto: facebook