Domov Šport Slovenské trio sa lúčilo s „repre“ pred prázdnymi tribúnami

Slovenské trio sa lúčilo s „repre“ pred prázdnymi tribúnami

0
0

V nedeľu 13. októbra sa v prípravnom zápase proti Paraguaju lúčilo s najcennejším dresom trio reprezentačných dlhoročných opôr.

Okrem niekdajšieho kapitána Martina Škrtela zaspievali svoju labutiu pieseň aj útočník Adam Nemec a stopér Tomáš Hubočan. Na návrat Slovenska na Tehelné pole s kapacitou 22 500 miest sa prišlo pozrieť 6 669 divákov.

Naposledy sa tu „sokoli“ predstavili v novembri 2009 v prípravnom dueli s USA. Návrat na legendárny štadión sa niesol aj v znamení 80. výročia historicky prvého oficiálneho medzištátneho zápasu Slovákov proti Nemcom, ktorý sa odohral 27. augusta 1939.

Tréner Pavel Hapal ešte pred stretnutím avizoval, že v základnej zostave sa s kapitánskou páskou objaví obranca Martin Škrtel, ktorý naposledy hájil farby Slovenska v novembri 2018. Na hrote nastúpil Adam Nemec, Tomáš Hubočan začal na lavičke.

Vďační za remízu

Juhoamerický tím v úvodnom dejstve jasne dominoval. Brankár bratislavského Slovana Dominik Greif čelil trom nebezpečným strelám, zatiaľ čo domáci do polčasovej prestávky nedokázali ohroziť „svätyňu“ súpera.

Po pol hodine hry za potlesku priaznivcov naposledy opustili trávnik Nemec so Škrtelom, ktorých nahradili Boženík a Vavro. Práve mladučký Boženík rozjasal Tehelné pole v 59. minúte, keď sa presadil po strieľanom centri Bénesa.

Vedenie Slovákom vydržalo do 85. minúty. Po rýchlej akcii vyrovnal striedajúci Gamarra. V 87. minúte sa do hry zapojil aj Tomáš Hubočan.

Kormidelník slovenskej reprezentácie v pozápasovom rozhovore prejavil nespokojnosť s určitými aspektami hry. Videl však aj niekoľko pozitív.

„Bolo to náročné. Najmä v prvom polčase, keď nám chýbal väčší pohyb a agresivita. Nakoniec sme šli do vedenia a dokázali, že si dokážeme vytvoriť aj nebezpečné situácie,“ poznamenal Pavel Hapal, „súper ale dokázal vyrovnať a myslím si, že pre nich táto remíza možno nebola až taká spravodlivá.“

Vyjadrenia lúčiacej sa trojice

Martin Škrtel: „Nosiť reprezentačný dres už budem iba ako fanúšik, bude to niečo iné. Som rád, že som taký dlhý čas strávil v národnom tíme a bol som jeho súčasťou.

Reprezentovať bola pre mňa vždy česť. Nikdy som nebol veľký rečník, ale chcel by som sa všetkým fanúšikom poďakovať za podporu, nie len mne, ale celému tímu.“

Tomáš Hubočan: „Som trochu sklamaný, že som nemohol hrať dlhšie, je za tým zranenie členka. Som však rád, že som aspoň na pár minút mohol nastúpiť.

Keď rozhodca odpískal koniec, uvedomil som si, že to počujem na ihrisku v reprezentácii poslednýkrát. Sú tu však noví chlapci a verím, že ľudia ich prídu povzbudiť.“

Adam Nemec: „Už dávnejšie som vedel, že ten koniec je tu. Prakticky už pred rokom padlo to rozhodnutie a medzičasom sa veci v hlave usporiadajú. Dnešok som si chcel len užiť. Bol som vďačný za každú šancu reprezentovať. Nie vždy to vyšlo, ale na ihrisku som vždy nechal všetko.“

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mužov zachránil nápis SOS v piesku

Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostro…