Domov Šport Slovnaft Cup získala Trnava

Slovnaft Cup získala Trnava

0
0

Futbalisti FC Spartak Trnava triumfovali v Slovenskom pohári 2021/22. V nedeľňajšom finále Slovnaft Cupu na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave zdolali ŠK Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Získali tretiu pohárovú trofej v ére samostatnosti po rokoch 1998 a 2019.

Obaja rivali vstúpili do derby oduševnene, no úvodu stretnutia chýbali gólové príležitosti. Už v 10. minúte skončil zápas pre Slovanistu Čavriča, ktorý v sklze nešťastne narazil do Škrtela a z ihriska ho museli odniesť na nosidlách.

Strelecky najproduktívnejší tím fortunaligovej sezóny si meral sily s najpevnejšou defenzívou a podľa toho aj vyzeral obraz hry. Slovan sa snažil byť aktívnejší a tvoriť, ale narážal na prehustenú a konsolidovanú trnavskú obranu.

Kým v úvodnom dejstve sa márne čakalo na otvorenie skóre, na začiatku druhého polčasu padli veľmi rýchlo hneď dva góly. V 50. minúte operoval na hranici pokutového územia Weiss, jeho strelu zblokoval Ristovski, ale len k Mustafičovi, ktorý volejom umiestnil loptu k žrdi.

Prešli slabé dve minúty a „andeli“ odpovedali. Mikovič na dva razy odcentroval z ľavého krídla, Bukata si nabehol a jeho hlavička skončila s výrazným prispením obrancu belasých De Marca v sieti.

Od toho momentu však v štatistikách pribúdali len fauly a žlté karty. Krátko pred koncom riadneho hracieho času sa chvíľu nehralo, keďže štadión zaplnil dym zo svetlíc na tribúnach.

Následne sa základný čas dohral bez rozhodujúceho zásahu. Pokračovalo sa v predĺžení, kde sa tímy striedali v útokoch zakončených pološancami…