Domov Šport Špičkový výkon Žirkovej posunul naše do štvrťfinále

Špičkový výkon Žirkovej posunul naše do štvrťfinále

0
1

Majstrovstvá Európy v basketbale žien sa tento rok konajú v susednom Česku, a tak naše reprezentantky nemali ďalekú cestu. Verili však, že na samotnom šampionáte sa dostanú čo najďalej.

Z tohto pohľadu bol pre ne v štvorčlennej skupine B kľúčový súboj s Bieloruskom. Po prvom zápase so silným Tureckom, ktorému sme podľahli 58:69, naše reprezentantky vedeli, že Bielorusko musia zdolať, ak chcú postúpiť zo skupiny.

Posledným tímom v našej skupine bolo totiž Taliansko, ktoré bolo považované za favorita. Zápas s Bieloruskom nezačali Slovenky dobre, keď prvý polčas prehrali.

Do druhého polčasu však nastúpilo iné družstvo, a to najmä zásluhou dlhoročnej reprezentantky a niekoľkonásobnej najlepšej hráčky Slovenska Zuzany Žirkovej. Tá dala 15 zo svojich 22 bodov v druhom polčase. Naše zvíťazili 68:59 a zaistili si postup do ďalšej fázy.

„Výkon Zuzany Žirkovej netreba komentovať, to všetci videli. Strhla celý tím až do takej eufórie, a záver sme už potom kontrolovali,“ povedal na margo skúsenej harcovníčky český tréner na lavičke našej reprezentácie Marian Svoboda.

Zuzana Žirková predviedla v tomto zápase niekoľko oku lahodiacich individuálnych akcií a jej výkon si všimli aj organizátori turnaja, keď sa zakrátko objavil na stránkach FIBA zostrih všetkých akcií našej kapitánky.

Naše hráčky sa v osemfinále stretli so silnou Ukrajinou, ktorú senzačne zdolali 82:68. Hviezdila opäť Zuzana Žirková, ktorá dala v zápase 31 bodov, vrátane 7 úspešných trojbodových striel.

„My sme si dnešný zápas užívali, bol jednoducho náš. Ďakujem spoluhráčkam, fanúšikom i ľuďom, ktorí sa o nás starajú,“ tešila sa suverénne najlepšia hráčka našeho tímu. Vo štvrtkovom štvrťfinále si zmeriame sily s Francúzskom.

ano, foto: fiba.com

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko 20-krát porušilo európske právo

Na Slovensku sa v roku 2019 otvorilo 20 nových prípadov porušenia práva Európskej únie (EÚ…