Domov Slovensko Srbsko splatí Slovensku svoj dlh

Srbsko splatí Slovensku svoj dlh

0
0

Slovenský premiér vo štvrtok odcestoval do Srbska na stretnutie so srbským prezidentom Alexandrom Vučičom. Následne sa stretol i s predsedníčkou vlády Anou Brnabičovou.

Pracovná cesta v Belehrade mala svoje opodstatnenie. Pellegrini cestoval do Srbska aj za účelom splatenia dlhu, ktorý Srbsko voči Slovensku malo.

Milióny pre Slovensko

Stretnutie slovenského predsedu vlády Petra Pellegriniho a predsedníčky srbskej vlády Any Brnabičovej potvrdilo, že spolupráca týchto dvoch krajín je na dobrej úrovni.

Slovensko so Srbskom totiž uzavrelo medzištátnu dohodu o urovnaní dlhu Srbskej republiky voči Slovenskej republike. Rádovo ide o sumu približne 6,4 milióna eur.

Dlh vznikol ešte začiatkom 90. rokov medzi Juhoslovanskou socialistickou federatívnou republikou a Českou a Slovenskou Federatívnou Republikou.

Priatelia a partneri

„Podpisom medzištátnej zmluvy o vyrovnaní dlhu sme naozaj uzatvorili všetky otvorené problémy medzi našimi krajinami,“ vyjadril sa Pellegrini.

Srbská premiérka uviedla, že Srbsko nemá veľa priateľov a partnerov, akými je Slovensko, a preto verí, že aj toto je dôkaz, že Srbsko je pre Slovensko dôveryhodný partner.

Peniaze dostanú Slováci

Sumu, ktorú Slovensko do pokladnice príjme, následne využije na podporu slovenskej menšiny vo viacerých krajinách, vrátane Srbska, kde je veľká enkláva Slovákov. Práve do Srbska by mala na podporu slovenskej menšiny putovať najväčšia časť financií.

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Majster v krájaní

    Tak toto ste ešte nevideli. Tento pomocný kuchár to s nožom skutočne vie. Jedlo krája ako …
  • VIDEO: Žiarlivosť v zvieracej ríši

    Vedeli ste, že aj medzi zvieratami existuje žiarlivosť? Ak neveríte, presvedčíme vás video…
  • VIDEO: Originálna náplasť

    Neuveríte, čo si dal tento chlapec namiesto leukoplastu na ruku. Prekutral sestrine veci, …
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Majster v krájaní

Tak toto ste ešte nevideli. Tento pomocný kuchár to s nožom skutočne vie. Jedlo krája ako …