Domov Šport Štart Tipsportligy: Prvé derby sezóny pre „belasých“

Štart Tipsportligy: Prvé derby sezóny pre „belasých“

0
0

Minulý týždeň veľkým derby odštartoval ďalší ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Prvý zápas novej sezóny Tipsportligy gólové hody nepriniesol, no staronový účastník ukázal, že bude dvíhať kvalitu domácej súťaže a pre svojich súperov bude ťažkým orieškom.

Do novej sezóny Tipsportligy vstúpilo celkovo 13 tímov. Okrem bratislavského Slovana, ktorý sa do domácej súťaže vracia po sedemročnom dobrodružstve v  KHL, budú titulom nováčik ligy častovaný aj hokejisti Michaloviec, ktorí si vstupenku do najvyššej ligy vybojovali v baráži.

V nej sa s extraligovou príslušnosťou rozlúčila Žilina. Na extraligových klziskách sa v tejto sezóne neobjavia už ani mladíci z reprezentačnej dvadsiatky.

Na úvod derby v Košiciach

Šláger prvého kola bol jasný. Slovan Bratislava v roku 2012 opustil extraligu víťazstvom a ziskom ligového titulu na ľade Košíc, a presne tu sa po siedmich rokoch do ligy aj vrátil.

Minulotýždňový otvárací zápas novej sezóny priniesol len tri góly. O ten vôbec prvý v novej sezóne sa zaslúžil obranca belasých Martin Štajnoch v polovici prvej tretiny.

V polovici tej druhej zvýšil vedenie hostí na rozdiel dvoch gólov Radovan Bondra a Michal Chovan v závere zápasu už len skorigoval na 1:2.

Prekvapivo stopercentný nováčik

Svoje ambície potvrdili Slovanisti aj v druhom kole, kedy uchmatli tri body aj na ľade Liptovského Mikuláša. Prvé víťazstvo v novej sezóne zaknihovali v druhom kole napokon aj Košičania víťazstvom na ľade Nových Zámkov.

Pre tie to bol prvý zápas, keďže v prvom kole oddychovali. Zvolenčania prekvapivo prehrali v Miškovci, a tak mali v domácom zápase čo naprávať, čo sa im aj podarilo, keď s Popradom udržali víťazstvo, aj keď prišli o sľubný náskok.

Poprad tak ostáva po dvoch kolách bez bodu, pretože v prvom zápase podľahol doma Banskej Bystrici. Majstrovskí barani si na prvý domáci zápas museli počkať až do druhého kola, v ktorom bez problémov zdolali Detvu, ktorú nová sezóna nezastihla v dobrej forme.

V prvom zápase podľahla Trenčínu, ktorý v druhom kole pauzoval. Vicemajstrovská Nitra vstúpila do ligy vydretým víťazstvom na domácom ľade proti MAC Budapesť, no v druhom kole okúsila trpkosť prehry, keď ju na východe Slovenska zdolal nováčik z Michaloviec.

Ten tak spoločne s bratislavským Slovanom a majstrovskou Banskou Bystricou po dvoch kolách ostal nezdolaný, keďže v prvom zápase si poradil jasne s Liptovským Mikulášom a vďaka skóre dokonca viedol ligovú tabuľku.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…