Domov Slovensko Sudca z Threemy končí, Čižnár stopol prokurátora

Sudca z Threemy končí, Čižnár stopol prokurátora

0
0

Vyšetrovanie prípadov spojených s vraždou Jána Kuciaka či kauzou zmeniek a obvineným Marianom Kočnerom ukázalo, že slovenská justícia a spravodlivosť sú dva odlišné pojmy.

V údajnej komunikácii s obvineným sa spomínajú rôzne mená politikov, sudcov, prokurátorov či policajných vyšetrovateľov. Medzi nimi sa objavili aj mená ako Vladimír Sklenka či Bystrík Palovič.

Sebareflexia či strach?

Sudca Okresného súdu Bratislava I Vladimír Sklenka sa sám vzdal funkcie sudcu. List, ktorým sa funkcie vzdal doručil priamo prezidentke Zuzane Čaputovej.

Predsedníčka súdnej komisie Elena Berthotyová uviedla, že Sklenka si mal s Kočnerom vymeniť viac ako 9 000 správ a dohadovať s ním aj branie úplatkov.

Podľa Bertohtyovej mal okrem úplatkov Sklenka prijať aj mobilný telefón a na meno svojej manželky fakturovať rôzne služby, ktoré však neexistovali.

Sklenkovi bola funkcia pozastavená ešte koncom novembra. Sám však usúdil, že lepšie bude post sudcu opustiť.

Čižnár konal

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár pozastavil funkciu prokurátorovi Bystríkovi Palovičovi. V jeho prípade totiž prebieha disciplinárne konanie a až do jeho konca bude Palovič mimo funkcie.

Ten mal ako prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I komunikovať s Marianom Kočnerom tiež cez aplikáciu Threema. Koncom augusta jemu a viacerým sudcom zabavila NAKA telefóny.

S Marianom Kočnerom mal dohadovať ovplyvňovanie trestných stíhaní. Palovič dozoroval aj trestné stíhanie vtedajšieho advokáta NR SR Daniela Lipšica a poslanca Gábora Grendela.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …