Domov Zahraničie Summit G20 otvoril aj otázku klimatických zmien

Summit G20 otvoril aj otázku klimatických zmien

0
0

Počas zasadnutia Summitu G20 sa lídri 20 najvyspelejších ekonomík sveta dohodli aj na otázkach klimatických zmien a možností ich riešenia pre budúcnosť.

Najviac o klimatických zmenách hovoril pred summitom francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý jednoznačne trval na tom, aby sa táto téma dostala na rokovanie, inak by nepodporil záverečné komuniké.

K tejto žiadosti sa pridal aj predseda Európskej rady Donald Tusk, ktorý hovoril o potrebe rokovať, ako bojovať proti klimatickým zmenám. Rokovalo sa však aj o obchodnej vojne medzi USA a Čínou a mnohých ďalších otázkach.

Zaujímavé body summitu G20

Všetci členovia G20 sa dohodli, že sa vrátia k dodržiavaniu klimatickej dohody z Paríža, teda okrem USA. USA a Čína súhlasili s obnovením obchodných rokovaní, čo potvrdilo aj stretnutie oboch prezidentov.

Americký prezident Trump súhlasil so stretnutím v Severnej Kórei v demilitarizovanej zóne, ktoré sa aj hneď uskutočnilo počas ostatného víkendu.

Theresa Mayová konfrontovala Putina, kedy Rusko má stáť za otravou Skripal v anglickom Salisbury. India a Indonézia si v najbližších šiestich rokoch stanovili ambiciózny cieľ pre ich vzájomný bilaterálny obchod vo výške až 50 miliárd dolárov.

Trump na 4-dňovej ceste po Ázii

Okrem summitu G20 si americký prezident Donald Trump naplánoval počas cesty do Ázie aj ďalšie stretnutia, ktoré počas svojich štyroch dní stihol.

Stretol sa okrem iného aj so severokórejským lídrom Kim Čong-unom, či čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, ako aj ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

11 sopiek vo svete, ktoré sú krásne na pohľad, no treba mať pred nimi rešpekt

Sopky sú výsledkom tektonických pohybov zemskej kôry a hoci chápeme ich vnútorné fungovani…