Domov Slovensko Tradičný novoročný obed prezidentov

Tradičný novoročný obed prezidentov

0
0

Minulý štvrtok popoludní prezident Andrej Kiska privítal na tradičnom novoročnom obede svojich predchodcov – Rudolfa Schustera a Ivana Gašparoviča.

Témami rozhovorov bývalých hláv štátu i súčasného prezidenta pri slávnostnom obede boli štátne vyznamenania, ústavný súd, ale aj označenie Slovenska za mafiánsky štát.

Tradíciu si pochvaľujú

„Som veľmi rád, že udržiavame túto milú tradíciu. Môžem len dúfať, že nový prezident, ktorý tu bude na budúci rok, nás takisto pozve, aby sme sa s ním porozprávali a podiskutovali o tom, ako vidíme našu krajinu, aké máme skúsenosti,“ uviedol prezident Kiska po slávnostnom obede.

Povedal aj to, že sa spolu s bývalými prezidentmi rozprávali o aktuálnych témach. „Diskutovali sme o nových kandidátoch na prezidenta, ktorých mená sa zjavili.

Diskutovali sme o ústavných sudcoch, obzvlášť pán prezident Gašparovič sa ma pýtal, ako vidím situáciu na ústavnom súde,“ informoval Kiska. Zároveň dodal, že v prípade ústavných sudcov hrá hlavnú rolu odbornosť a morálka.

Nešťastný výber obeda

Obed prezidentov vyšiel takmer podľa predstáv. Jedlo, ktoré bolo prezidentom naservírované, však nebolo úplne podľa ich gusta.

„Podávali sme divinu a nevedel som, že páni prezidenti nie sú príliš „divinoví“. Touto cestou sa im ospravedlňujem. Tento obed možno až tak nevyšiel,“ povedal s úsmevom úradujúci prezident.

Slávnostné „novoročné“ menu sa skladalo z predjedla, ktorým bola kačacia terina s pomarančovou penou, nasledovala tekvicová polievka s kokosovým mliekom, hlavné jedlo bol práve nešťastne zvolený srnčí chrbát a ako dezert čokoládová tortička s tvarohovou penou a čučoriedkami.

Nie príliš šťastný výber hlavného jedla však kompenzovala príjemná atmosféra a konštruktívny rozhovor.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…