Domov Slovensko Traumatizovanie sa nekonalo. Glváč odstúpil z postu podpredsedu parlamentu

Traumatizovanie sa nekonalo. Glváč odstúpil z postu podpredsedu parlamentu

0
0

Podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) sa rozhodol svojej funkcie vzdať. Ako hlavný dôvod svojho odstúpenia uviedol nechutné útoky na jeho osobu a fakt, že cieľom strany Smer je zvíťaziť v budúcoročných voľbách.

Výzvu na odstúpenie a odchod z politiky inicioval predseda strany OĽaNO Igor Matovič, ktorý zverejnil jeho komunikáciu s Marianom Kočnerom.

Martin Glváč síce odstúpil z pozície podpredsedu parlamentu, no dôvodom nebol pud sebazáchovy, ale skôr snaha o upokojenie situácie.

Hlavným odôvodnením jeho odchodu bolo, že mu záleží na strane Smer, a preto ju chce zbaviť zbytočného nátlaku. „Záleží mi na tom, aby SMER-SD v budúcoročných voľbách zvíťazil a aj preto som sa rozhodol dnes vzdať funkcie podpredsedu NR SR.

Som pripravený vzdať sa aj členstva vo výbore pre kontrolu Vojenského spravodajstva, ak z kontrolných a bezpečnostných výborov odídu poslanci, ktorí mali kontakty s Mariánom Kočnerom,“ napísal v statuse Glváč.

Potom, čo pred Dušičkami vyhlásil, že nechce traumatizovať spoločnosť, sa zdá, že žiadna trauma sa nekoná a väčšina jeho krok víta.

Reakcie boli pozitívne

Tlak opozície napokon zabral a odstúpenie ďalšieho funkcionára s pochybným konaním považuje za úspech. Predovšetkým strana OĽaNO zohrala v tomto prípade dôležitú úlohu.

I keď Glváč v politike ostáva, mnohí jeho odstúpenie považujú za akýsi progres. „Odsekli sme ďalšie chápadlo mafiánskej chobotnici! Pred dvoma týždňami Igor zverejnil komunikáciu Martina Glváča s Mariánom Kočnerom, ktorá jasne ukázala, že podpredseda NRSR bol súčasťou organizovaného zločinu.

Dnes konečne po našom tlaku tento mafiánsky sluha odstúpil…“ uviedlo OĽaNO vo svojom statuse. Takisto Progresívci tento krok uvítali. „Glváč odstúpil. Sústredený opozičný tlak má zmysel.

Nestačí však vymieňať figúrky, potrebujeme radikálne a systémové opatrenia, ktoré odstránia korupčný vplyv,“ uviedol Michal Truban. Treba podotknúť, že za odstúpenie podpredsedu parlamentu bol aj jeho koaličný partner Most-Híd.

Kočner aj Zsuzsová

Martin Glváč si to možno neuvedomuje, no nešlo o jeho prvý prešľap, ak možno sústavnú komunikáciu s človekom obvineným z objednávky vraždy za prešľap považovať.

Okrem toho, že Glváč údajne klamal, že s Kočnerom komunikoval naposledy v roku 2012, zverejnená bola v minulosti aj komunikácia s osobou Aleny Zsuzsovej, ktorá je tiež obžalovaná v prípade vraždy Jána Kuciaka. Táto komunikácia bola následne aj potvrdená.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…