Domov Šport V LA sa formujú najhorúcejší adepti na titul NBA

V LA sa formujú najhorúcejší adepti na titul NBA

0
0

Jedna z najdôležitejších otázok tohtoročného prestupové leta v zámorskej basketbalovej súťaži je vyriešená. Čerstvý majster ligy a najlepší hráč finálovej série Kawhi Leonard sa sťahuje z Toronta do LA. Nie však k LeBronovi Jamesovi ako sa predpokladalo.

Spečatenie prestupu Kawhiho Leonarda v podstate ukončilo záujem basketbalových fanúšikov o letné presuny v tímoch NBA. Práve otázka tohto hráča bola totiž poslednou nezodpovedanou v rámci budúcnosti najväčších hviezd na trhu.

V Los Angeles bude dusno

Hoci sa o Kawhiho bili viaceré tímy, do finálovej trojice sa dostali LA Lakers, LA Clippers ale aj zotrvanie tohto hráča v Toronte.

Bitku o Leonarda napokon vyhrali losangelskí Clippers, ktorí okrem neho získali aj ďalšieho skvelého hráča, ktorý sa okrem iného dostal aj do najlepšej trojice hráčov uplynulej sezóny, z ktorej odborníci zvolili MVP (najužitočnejšieho hráča).

Paul George síce Oklahomu nepotiahol ani cez prvé kolo play‑off, avšak v sezóne podával skvelé výkony a vedenie Clippers si sľubuje, že by spoločne s Leonardom mohli potiahnuť tím k výraznejším výsledkom.

Proti však bude rozhodne mestský rival. Los Angeles Lakers získali v lete k svojej najväčšej hviezde LeBronovi Jamesovi aj ďalšiu.

Anthony Davis by mal byť zárukou vrátenia Lakers na staré pozície. Podpisom centra DeMarcusa Cousinsa sa v Lakers vytvorila trojka hodná nejakého toho úspechu.

Nezaháľajú ani ostatní

Na opačnom pobreží zas, zdá sa, v prestupovom období najlepšie obišiel Brooklyn. Je však škoda, že trojica prišelcov Kyrie Irving, DeAndre Jordan a Kevin Durant nebude v tejto sezóne kompletná.

Posledný  menovaný je totiž po operácii roztrhnutej achilovky a ak by sa koncom sezóny aj objavil na palubovke, rozhodne by to nebol starý dobrý Durant.

Nenápadným nebude iste ani Dallas Mavericks. K nováčikovi roka Lukovi Dončičovi pribudne lotyšský dlháň Kristaps Porzingis a na perimeter Seth Curry.

No a nemožno zabudnúť ani na New Orleans Pelicans s draftovou jednotkou Zionom Williamsonom a mladými puškami Lonzom Ballom, Brandonom Ingramom na perimetri a skúseným Derrickom Favorsom pod košom.

Ani týmto výpočtom sa však prestupový kolotoč v NBA zďaleka nekončí. Isté zatiaľ je len to, že letné prestupy narobia v jednotlivých tímoch poriadny vietor a v novom ročníku budeme sledovať celkom novú NBA.

ano, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…