Domov Šport V súboji majstrov SR a ČR úspešnejší ten slovenský

V súboji majstrov SR a ČR úspešnejší ten slovenský

0
0

ŠK Slovan Bratislava získal minulý víkend prvú tohtosezónnu trofej. Hoci je sezóna ešte len vo fáze prípravy, na programe bol zápas medzi českým a slovenským majstrom. Slovan si so Slaviou zahral o Pohár Ferdinanda Daučíka.

Federálne derby o Pohár Ferdinanda Daučíka začalo písať svoju históriu ešte len vlani. Aj vtedy ho získal Slovan, ktorý v Prahe zvíťazil gólom Andraža Šporara 1:0. Tentokrát sa zápas odohral na Tehelnom poli.

Rozhodli legionári

O úvodný zásah sa v 24. minúte postaral Slovanista Moha, ktorý využil zlú rozohrávku Slávie a peknou individuálnou akciou sa dostal až do zakončenia, pri ktorom obstrelil gólmana „zošívaných“.

Na samom konci prvého polčasu sa dostali domáci už do dvojgólového náskoku, keď fantastickú prihrávku Ljubičiča neomylne zužitkoval Šporar.

Na začiatku druhého polčasu mohol už na 3:0 zvýšiť Čavrič, ktorý síce prekonal brankára Kolářa, no vylámal si zuby na brániacom hráčovi. Už o pár minút prišiel za nepremenú tutovku trest.

Tomáš Souček dvomi gólmi v rozmedzí 53. a 60. minúty vyrovnal a hralo sa takpovediac odznova. V 69. minúte sa belasí dostali do vedenia opäť.

Dejan Dražič trafil nechytateľne pod brvno a keďže v následnom priebehu zápasu už gól nepadol, Slovan po roku opäť dvihol nad hlavu Pohár Ferdinanda Daučíka, keď Slaviu Praha zdolal 3:2.

sam, foto: facebook