Domov Slovensko Veľká tragédia: Poslanec Hrnko prišiel o celú rodinu

Veľká tragédia: Poslanec Hrnko prišiel o celú rodinu

0
0

V nedeľné ráno obletela internetom správa o ďalšej leteckej tragédii. V Etiópii sa zrútilo lietadlo so 157 ľuďmi na palube, z ktorých nehodu neprežil nik. Medzi pasažiermi boli aj štyria Slováci, vrátane celej najbližšej rodiny poslanca NR SR Antona Hrnka (SNS).

Boeing 737-8 MAX leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines smeroval z etiópskej Addis Abeby do keňského hlavného mesta Nairobi.

Šesť minút po štarte (6:44 stredoeurópskeho času) stratila riadiaca veža kontakt s lietadlom, pričom podľa zverejnených informácií kvôli technickým problémom vyslali piloti núdzový signál a žiadali o návrat na letisko, na čo dostali od dispečerov povolenie.

K tomu však už nedošlo. Podľa očitých svedkov lietadlo po dopade začalo horieť a záchranárom sa podarilo dostať k obetiam až po niekoľkých hodinách.

Tragédiu neprežil nik. Na palube sa nachádzalo 151 pasažierov a 6 členov posádky. Pasažieri pochádzali minimálne z 35 krajín, najviac z Kene (32), Kanady (18), Etiópie (9), USA a Číny (po 8).

Tragédia sa dotkla aj Slovenska. Podľa potvrdených informácií boli na palube štyria Slováci – manželka a dve deti poslanca za SNS Antona Hrnka a jedna  humanitárna pracovníčka.

Obrovskú stratu potvrdil v nedeľu krátko popoludní samotný poslanec: „S hlbokým smútkom oznamujem, že moja drahá manželka Blanka, syn Martin a dcéra Michala zahynuli počas leteckej katastrofy v Addis Abebe dnes v ranných hodinách.

Kto ste ich poznali, venujte im tichú spomienku,“ napísal Anton Hrnko na sociálnej sieti. Sústrasť mu okamžite vyjadrili jeho politickí kolegovia, politickí súperi ale aj bežní ľudia.

Aj redakcia týždenníka Koment vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým, ktorí pri tragédii prišli o svojich blízkych.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…