Domov Šport Vémola zdolal Ďatelinku, no o titul prišiel

Vémola zdolal Ďatelinku, no o titul prišiel

0
0

Český bojovník MMA Karlos Vémola zvíťazil v hlavnom zápase turnaja Oktagon 22 v Brne nad Slovákom Milanom Ďatelinkom. Hoci favorit sobotného súboja donútil Ďatelinku „odklepať“ už v 1. kole a zdolal ho na submisiu, o titul šampióna prišiel.

Sobotný zápas medzi Ďatelinkom a Vémolom mal byť titulový. Situácia sa zmenila po tom, ako Vémola prekročil na oficiálnom vážení požadovanú hmotnosť 83,9 kg o 0,6 kg. Vémola prvým pokusom navážil 84,5 kg, do následného zhadzovania sa už po konzultácii so svojím tímom nepustil.

Organizátori neskôr potvrdili, že v prípade titulových zápasov nie je pri vážení stanovená žiadna tolerancia. Podľa oficiálnych pravidiel tak prišiel o možnosť obhájiť titulový opasok, prišiel o jeho vlastníctvo a ani v prípade víťazstva v sobotnom súboji ho získať nemohol. O titul však mal stále možnosť bojovať jeho súper Ďatelinka, ktorý váhový limit splnil.

Slovenský bojovník tak v hlavnom zápase večera premiérovo bojoval o titul. Ako sa však v klietke ukázalo, favorit bol od začiatku jasný. „Cítim potrebu ospravedlniť sa ‚Ďatelovi‘. A tým ospravedlnením môže byť odveta, ktorú mu týmto ponúkam…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…