Domov Slovensko VIDEO: Alkohol? Nie, vodiči teraz fičia na inom

VIDEO: Alkohol? Nie, vodiči teraz fičia na inom

0
0

„ALKOHOL ZA VOLANTOM? ALE KDEŽE, „IN“ SÚ DROGY.“ Presne tak začína status na oficiálnej stránke Polície SR na sociálnej sieti Facebook. V ňom polícia informuje o šokujúcich výsledkoch iba párhodinovej policajnej akcie na strednom Slovensku.

Počas akcie zameranej na drogy v okresoch Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica riešila polícia v piatok 14. mája desiatku rôznych prípadov. V ôsmich z nich išlo o vodičov motorových vozidiel. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Polícia v trojici okresov odhalila celkom šiestich vodičov pod vplyvom drog a dvoch opitých vodičov. Riešila i dvoch mužov, ktorí u seba prechovávali kryštalickú látku.

„V odobratom biologickom materiáli šiestich vodičov bola preukázaná prítomnosť THC, amfetamínu, metamfetamínu, ale aj extázy. U 27-ročného vodiča zo Žiaru nad Hronom boli dokonca zistené všetky tieto látky súčasne,“ upresnila polícia.

Alkohol za volantom polícia odhalila u dvoch vodičov z Banskej Štiavnice. Kým jeden nafúkal 0,75 promile alkoholu, dychová skúška ďalšieho preukázala výsledok 2,06 promile alkoholu.

Zatavené striekačky s kryštalickou látkou zadržala polícia u dvoch 27-ročných mužov zo Žiaru nad Hronom a Banskej Štiavnice.

Nič nové

To, že drogy sú medzi slovenskými vodičmi skutočne aktuálne „in“, dosvedčujú aj dve nedávne videá z diaľničných kamier, na ktorých vidno vodičov, ktorí odstavili svoje autá na krajnici, aby si „šňupli“. Následne sa vrátili do premávky akoby sa nič nestalo.

red, TASR, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…