Domov Komentáre VISKUPIČ: Goebbelsovská lož Igora Matoviča alebo „len“ jeho paralelný svet

VISKUPIČ: Goebbelsovská lož Igora Matoviča alebo „len“ jeho paralelný svet

0
0

Minister financií vo svojom statuse vysvetľuje nevysvetliteľné. V jeho paralelnom svete totiž „protiinflačný“ balíček nezaťaží verejné financie do výšky 1,2 miliardy eur ročne a nebol prijatý, respektíve veto nebolo prelomené len s jasnou a dohodnutou podporou fašistickej krajnej pravice.

Ak by Igor Matovič bol autor sci-fi literatúry, paralelné svety sú fajn výbava osobnosti. Avšak každý minister financií vo svojej krajine by mal byť človekom s najlepším vnímaním reality.

Človekom, ktorý vníma, prezentuje a vytvára riešenia len na základe reálnych faktov a predpokladov.

Len z realistických predpokladov, len z rešpektovania reality stavu verejných financií môžu vzniknúť zmysluplné a udržateľné riešenia.

Nenadarmo má ministerstvo financií Inštitút finančnej politiky, ktorý vytvára prognózy. Nenadarmo Daňový výbor i Makrovýbor hodnotia prognózy a ak sú v poriadku, označujú ich hodnotitelia ako realistické.

Z rovnakého dôvodu existuje aj Rada pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorej základnou úlohou je nezávisle od ministerstva financií hodnotiť realistickosť krokov ministerstva financií.

Posledný FB status Igora Matoviča je len ďalším potvrdením opodstatnenosti našich požiadaviek na jeho odchod z postu ministra financií.

Nezmysel pre realitu, kopa klamstiev, spolupráca s fašistami, hrozba rozpadu verejných financií. Chápem, že ľahšie ako sa pozrieť pravde zoči-voči, je obviniť koaličného partnera.

Aj keď roky 2020, 2021 a aj aktuálny 2022, sú z dôvodu rôznych kríz ťažké a nie je mojím cieľom ich hodnotiť, treba však rešpektovať ich výsledok – sumárny rast zadlženia o cca 15 miliárd eur.

Rešpektujúc tento fakt, minister financií nemôže proti vôli celej odbornej verejnosti pretlačiť ďalšie dlhodobé zadlžovanie. Je to extrémne nezodpovedné práve voči deťom, v mene ktorých sa to deje.

Vytvorené dodatočné dlhy budú splácať práve oni. Aj z rodinných rozpočtov všetci vieme, že to najhoršie, čo môžeme dať deťom do vienka, sú práve dlhy.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Remišová pripraví Slovensko o 48 miliónov eur

Vicepremiérka Remišová si opäť strelila do vlastného kolena, svojím konaním práve ona prip…