Domov Šport Wimbledon tento rok nebude

Wimbledon tento rok nebude

0
0

Je isté, že v tomto roku si fanúšikovia vychutnajú maximálne tri grandslamové tenisové turnaje. Zatiaľ, čo tenisový grandslam v Paríži preložili na koniec septembra, organizátori Wimbledonu sa rozhodli ho v tomto roku zrušiť úplne. Tenisový svet totiž nepočíta s tým, že by sa trávnatá časť sezóny v tomto roku odohrala.

Organizátori najstaršieho a najslávnejšieho tenisového turnaja roka minulý týždeň oznámili, že v dôsledku pandémie koronavírusu sa tenisti v tomto roku v All England Clube nestretnú.

Stane sa tak vôbec po prvýkrát od druhej svetovej vojny, že brány londýnskeho grandslamu ostanú zatvorené. Titul vo Wimbledone mali obhajovať srbský tenista Novak Djokovič v mužskom pavúku a Rumunka Simona Halepová v tom ženskom.

Šancu by tak mali dostať o rok. Termín Wimbledonu 2021 vytýčili na 28. júna – 11. júla 2021.

Prvýkrát od vojny

Grandslamový turnaj vo Wimbledone napísal už 133 kapitol, pričom tú prvú ešte v roku 1877. Stopku mu v histórii vystavili len dve svetové vojny a teraz celosvetová pandémia koronavírusu.

„Predtým bolo konanie nášho podujatia prerušené len v dôsledku svetových vojen, čo sme vážne brali do úvahy.

Po dôkladnom zvážení všetkých scenárov sme presvedčení, že vzhľadom na globálnu krízu sme v konečnom dôsledku dospeli k správnemu rozhodnutiu zrušiť tohtoročný Wimbledon a namiesto toho sa môžeme sústrediť na to, ako využiť naše možnosti na pomoc ľudom z miestnych komunít i mimo nich,“ povedal šéf organizátorského klubu Ian Hewitt.

French Open 2020 a US Open 2020

Parížsky grandslam by sa na základe rozhodnutia organizátorov mal odohrať v náhradnom termíne 20. septembra – 4. októbra.

Tento termín však zaskočil nielen tenisových fanúšikov ale najmä organizátorov podujatia, ktoré si získava čoraz viac fanúšikov a predstavujú sa na ňom najlepší tenisti okruhu ATP.

Štvrtá edícia Laver Cupu sa má totiž uskutočniť 25. – 27. septembra v bostonskej TD Garden. Podľa organizátorov pokračujú v prípravách turnaja podľa pôvodného plánu.

V prípade, že budú obe podujatia chcieť účasť najlepších tenistov na svete, túto kolíziu budú musieť vyriešiť. Ostávajúci grandslam roka, newyorský US Open zatiaľ svoje plány nezmenil a odohrať by sa mal 31. augusta – 13. septembra.

sam, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…