Domov Slovensko VIDEO: Za zabitie Filipínca šesť rokov za mrežami

VIDEO: Za zabitie Filipínca šesť rokov za mrežami

0
0

V máji minulého roka Juraj Hossu po surovej bitke usmrtil Filipínca Henryho Acordu. Minulý týždeň o tom v utorok rozhodoval Okresný súd Bratislava I. Za brutálnu vraždu dostal Hossu šesť rokov väzenia. Trest si bude odpykávať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Juraj Hossu sa k spáchaniu skutku usmrtenia mladého muža priznal, čo malo byť poľahčujúcou okolnosťou.

Čo sa stalo?

26. mája o približne 4:45 ráno mal byť Henry Acord s dvoma ženami na Obchodnej ulici v Bratislave. Práve ich sa mal podľa výpovede svedkov zastať, pretože ich Hossu obťažoval.

Na kamerovom zázname bolo vidno, že Henry s Hossuom nezápasil, ale že ho Dunajskostredčan z ničoho nič napadol. Henry po jednom údere spadol na zem a následne mu Hossu uštedril kopanec priamo do hlavy, na následky ktorého zomrel v nemocnici 31. mája.

Hossu mal byť v čase útoku pod vplyvom alkoholu a vziať si mal i lieky Paretin a Lexaurin.

Video brutálneho útoku zverejnili médiá: POZOR! Video nie je vhodné pre slabšie povahy!

Šesť rokov…

Šesť rokov za zbytočnú smrť 36-ročného Filipínca sa mnohým zdá ako zlý žart. Navyše súd rozhodol, že Juraj Hossu si trest odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Hossuovi sa taktiež dostane ochranného protialkoholického liečenia. Súd postupoval na základe znaleckého posudku, kedy mal opitý Hossu spáchať čin v stave zníženej príčetnosti.

Práve to mal byť dôvod, že došlo k zníženiu dolnej hranice trestnej sadzby. Okrem toho sa obžalovaný priznal a skutok oľutoval.

Ospravedlnenie rodine

Obžalovanému ešte stále plynie zákonná lehota na odvolanie sa. Rozsudok tak ešte nie je stále právoplatným. Hossu sa na poslednom pojednávaní opäť kajal.

„To, čo sa stalo, ma nesmierne mrzí, konal som v nevedomosti, ospravedlňujem sa jeho rodine, najmä jeho mame, ktorej by som finančne pomáhal aj bez toho, že by mi to nariadil súd. Rovnako sa ospravedlňujem aj svojej rodine,“ vyslovil Hossu.

Zvláštne skutočnosti

Video z bitky na Slovensku vyvolalo obrovskú vlnu rozhorčenia, že za takýto čin neskončil Hossu okamžite vo väzbe, a to aj napriek jasným kamerovým záznamom a privolanej policajnej hliadke.

Skutok sa odohral 26. mája 2018, no vo väzbe skončil Hossu až 4. júna. V čase, kedy už Filipínec ťažkým zraneniam podľahol v nemocnici. Okrem iného zaujala i skutočnosť, kedy sa malo údajne manipulovať so zdravotnou správou zosnulého.

Podľa zmanipulovanej správy mala v skutočnosti Henryho usmrtiť aneuryzma mozgu, ochorenie, ktorým mal trpieť. Toto sa, samozrejme, nepotvrdilo.

Denis Ruščák, foto: SITA, video: aktuality.sk

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…