Domov Slovensko Zákaz vychádzania už neplatí, otvárajú sa kostoly

Zákaz vychádzania už neplatí, otvárajú sa kostoly

0
0

Pandemická komisia vlády SR minulý piatok schválila návrhy premiéra Igora Matoviča, aby sa od pondelka 16. novembra otvorili divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50 %. Fitnes centrá a plavárne by mali fungovať s obmedzením max. 6 osôb, 15 metrov štvorcových na osobu. Zároveň sa zrušil zákaz vychádzania.

Igor Matovič minulú stredu na stretnutí so zástupcami škôl, reštaurácií, fitnesscentier, športových klubov, divadiel, kín a cirkví navrhol plán nazvaný „Komunitné testovanie“.

Na základe neho chcel, aby sa spomenuté subjekty aktívne každé tri týždne podieľali na pretestovaní svojich potenciálnych klientov, žiakov či veriacich.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: 2. kolo plošného testovania

Po kritike koaličných partnerov však prišiel na piatkové rokovanie Pandemickej komisie s novým návrhom, a to na otvorenie prevádzok s najmenším rizikom nákazy – kostolov, kín a divadiel – a to do kapacity 50 %.

„Rovnako sa podarilo dostať do návrhu konzília otvorenie posiliek a plavární pre športové kluby, zatiaľ však maximálne do 6 ľudí ako pri iných „telovýchovných“ prevádzkach,“ informoval Matovič na sociálnej sieti.

Otvorenie spomenutých subjektov však musia sprevádzať prísnejšie opatrenia. Povolené sú napríklad len predstavenia so sediacim obecenstvom, pričom sedenie môže byť zabezpečené v každom druhom rade alebo šachovnicovo. Zakázaná je konzumácia nápojov a jedál.

Organizátor musí zároveň pred začiatkom odmerať telesnú teplotu zúčastnených a nepovoliť im vstup, ak majú teplotu vyššiu ako 37,2°C. Povoľujú sa aj bohoslužby, avšak len so sediacimi veriacimi, pričom budú musieť sedieť v každom druhom rade, respektíve šachovnicovo.

Od nedele 15. novembra už taktiež neplatí zákaz vychádzania. Platnosť certifikátov z plošného testovania na ochorenie COVDID-19 sa teda skončila. Núdzový stav bol zároveň predĺžený o ďalších 45 dní.

red, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 47/2020: Argentínska futbalová legenda je už v nebi

Športový svet je chudobnejší o jednu z najväčších futbalových legiend. Fantastického hráča…