Domov Zahraničie Žena, ktorá priťahuje teroristov

Žena, ktorá priťahuje teroristov

0
0

Austrálska turistka Julia Monaco patrí k tým šťastnejším turistom, ktorí sa minulý týždeň vybrali do Barcelony. A to napriek tomu, že sa počas teroristického útoku na známej promenáde Las Ramblas, nachádzala neďaleko odtiaľ.

Julia sa so svojimi kamarátkami nachádzala práve na Katalánskom námestí, keď sa odohral teroristický útok, ktorý si vyžiadal 13 obetí a množstvo zranených.

Bola teda veľmi blízko miesta tragédie, avšak dostatočne ďaleko na to, aby bola ona a jej kamarátky v bezpečí. „Nevideli sme dodávku, len dav ľudí, ktorí zrazu začali kričať a snažili sa dostať do obchodov, aby sa ukryli.

Boli sme veľmi vystrašení,“ povedala pre spravodajský kanál. 26-ročná austrálska turistka Julia za posledné 2 mesiace prežila tak 3 teroristické útoky.

V júni sa nachádzala práve v londýnskom metre, keď trojica ozbrojených mužov zaútočila na ľudí v uliciach Londýna. Vtedy zomrelo pri útokoch sedem ľudí.

Krátko na to, keď v Paríži pred katedrálou Notre Dame zaútočil ozbrojený muž na policajta, nachádzala sa aj tam. Nevedno, čo priťahuje Juliu na miesta, ktoré si vyberajú aj teroristi, našťastie je však mladá turistka stále nažive a snáď sa jej spoznávanie Európy zaobíde bez ďalších tragických zážitkov.

sam, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…