Domov Šport Zomrela legenda zo známej futbalovej rodiny

Zomrela legenda zo známej futbalovej rodiny

0
0

V pondelok 23. apríla prišiel slovenský futbalový svet o niekdajšieho skvelého futbalistu. Po dlhej chorobe zomrel vo veku 79 rokov Vladimír Weiss najstarší.

Vladimír Weiss najstarší

Vladimír Weiss sa narodil 21. 9. 1939 vo Vrútkach. Československo reprezentoval na Letných olympijských hrách v roku 1964, kedy reprezentačný výber vybojoval cennú striebornú medailu.

Po skončení aktívnej futbalovej kariéry pôsobil ako tréner. Je najstarším z generácie Weissovcov, ktorí patria medzi výrazné osobnosti slovenského futbalu.


Výnimočná futbalová osobnosť

Jeho meno sa začalo skloňovať v roku 1959, keď sa stal majstrom s tímom Červenej hviezdy Bratislava. V tíme bol vtedy najmladším hráčom vo veku 19 rokov.

Jeho najväčším futbalovým úspechom bol zisk striebornej medaily z Olympijských hier v Tokiu v roku 1964, kedy sa predstavil vo všetkých zápasoch.

Jeho reprezentačnú kariéru ovplyvnil nevydarený zápas v kvalifikácii na MS proti Portugalsku, kedy nepremenil pokutový kop. Československo po prehre 1:0 nepostúpilo na Majstrovstvá sveta 1966 v Anglicku. Po tomto nešťastnom momente sa v reprezentačnom drese predstavil už len trikrát.

Jeho pokračovateľmi boli jeho syn Vladimír Weiss, ktorý takisto reprezentoval Československo a bol aj trénerom národného tímu a v súčasnosti vnuk Vladimír Weiss, ktorý tiež oblieka reprezentačný dres Slovenska.

pepe, foto: sfz

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …