Domov Týždenník Koment 36/2021: Žilinkovi chcú obmedziť právomoci

Koment 36/2021: Žilinkovi chcú obmedziť právomoci

0
0

Generálna prokuratúra SR spôsobila minulý týždeň svojimi rozhodnutiami v slovenských politických vodách doslova tsunami. A to až také, že chcú koaliční politici obmedziť právomoci generálneho prokurátora…

Generálna prokuratúra minulý týždeň zrušila obvinenia proti bývalému šéfovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému, ale napríklad aj proti podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi.

Niektorí koaliční partneri sa potešili a pohrozili predčasnými voľbami ak sa podobné obvinenia budú opakovať, iným sa zas zrušenie obvinení vôbec nepáči a chcú túto právomoc generálnemu prokurátorovi odobrať.

Čo ostáva po starom, je opätovný opozičný návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca i jeho odsunutie koaličnými poslancami na riadnu schôdzu, ktorá začína už o týždeň.

Zmeny nastali v podmienkach účasti na podujatiach s pápežom. Po novom už na ne môžu ísť aj nezaočkovaní záujemcovia.

Veľkú radosť spravili slovenským fanúšikom naši paralympionici. 27 reprezentantov získalo na paralympijských hrách v Tokiu 11 cenných kovov, z toho bolo až 5 medailí zlatých.

Naopak slovenskí futbalisti napriek slušným výkonom veľa bodov do kvalifikačnej skupiny nepridali a ich sen o majstrovstvách sveta sa pomaly rozplýva.

Prečítajte si viac v najnovšom čísle týždenníka Koment!

Prajeme príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 1-2/2022: Nový rok prináša množstvo udalostí i novú nádej

Do roku 2022 vstupujeme opäť s koronavírusom, ale tiež s nádejou, že pandémia čoskoro pomi…