Domov Týždenník Koment 44/2021: Dostane sa slovenská energetika do rúk maďarskej vlády?

Koment 44/2021: Dostane sa slovenská energetika do rúk maďarskej vlády?

0
0

Nie je to tak dávno, čo musel minister hospodárstva vysvetľovať, prečo neuplatnil predkupné právo Slovenskej republiky ku kúpe podielu vo Východoslovenskej energetike. Najnovšie informácie hovoria, že by čoskoro mohlo dôjsť aj k prevodu podielu v Stredoslovenskej energetike. Čo na to slovenská vláda?

Slovensko už druhý týždeň zamestnáva najmä video z poľovníckej chaty, kde sa stretávali bývalý premiér či minister vnútra s advokátom zo známych káuz i kontroverzným podnikateľom. Robert Fico sa na stretnutiach pochválil aj svojimi konexiami, čo asi nemal. Či totiž nekonal protiprávne, preverí prokuratúra.

Naďalej pokračuje opozično-koaličný boj o pripravovaných vládnych reformách, no nie hocijaký. Opozícia má v rámci neho výdatnú pomoc priamo zvnútra koalície.

A ako toto všetko vplýva na voličov? To sa dozvedáme z prieskumu verejnej mienky agentúry Focus. Koalícia padá a ako by mohla vyzerať nasledujúca vláda, je vo hviezdach.

Popri všetkých týchto udalostiach trochu zanikajú dôležité informácie o plánovanom predaji podielu v Stredoslovenskej energetike. Jedným zo záujemcov má byť aj maďarská štátna spoločnosť. Ako na to zareaguje Slovensko?

Keďže prichádzame do obdobia, kedy sa mnohí z nás nevyhnú užívaniu antibiotík, v rubrike Zdravie vám poradíme, ako ich užívať, aby mali čo najlepší efekt.

No a v rubrike Cestovanie vás tentoraz vezmeme hneď na dva ostrovy – čarokrásny Maurícius a na romanticky nádherný Santorini v Grécku.

Čítajte viac v najnovšom čísle týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 3/2022: Obranná zmluva s USA rozhádala Slovensko

K mnohým sporným otázkam, na ktorých sa štiepi slovenská spoločnosť, pribudla na prelome r…