Domov Kultúra 10 filmov charizmatického herca Channinga Tatuma

10 filmov charizmatického herca Channinga Tatuma

0
0

Americký herec Channing Tatum sa často objavuje v rebríčkoch tých najkrajších mužov sveta. Popri svojom vzhľade však už v nejednom filme dokázal, že má aj veľký herecký talent. Presvedčte sa sami, vybrali sme 10 filmov, v ktorých si zahral, a oplatí sa vidieť ich.

Magic Mike

Film je inšpirovaný životným príbehom a skúsenosťami samotného herca z čias, keď si zarábal ako striptér a o hereckej kariére ešte len sníval.

Vo filme však herec nehrá sám seba, ale svojho staršieho radcu Mika. Ak máte radi obnažené mužské telá, tak tento film sa vám bude určite páčiť.

Sľub

Námet filmu vznikol na základe skutočného príbehu manželského páru Carpenterovcov, ktorých láska bola ťažko skúšaná. Krickitt Carpenter prišla pri autonehode o časť svojich spomienok, ktoré sa jej už nikdy nevrátili.

Hlavní predstavidelia herec Channing Tatum a herečka Rachel McAdams sa pred a v priebehu natáčania filmu stretávali s Krickitt a jej manželom Kimom, aby čo najpresnejšie stvárnili ich príbeh a dokázali sa vcítiť do tejto nezávideniahodnej situácie.

Logan Lucky: Miliónová lúpež

Channing Tatum spolu s hercom Adamom Driverom vo filme stvárňujú dvojicu bratov, ktorých už nebaví práca na stavbách a rozhodnú sa ukustočniť lúpež počas pretekov Nascar v Severnej Karolíne.

Na pomoc si zavolajú miestneho kriminálnika Joa Banga (Daniel Craig). Skvelé herecké obsadenie, čo poviete?

21 Jump Street

Hlavnými predstaviteľmi filmu sú Jenko (Tatum) a Schmidt (Jonah Hill), ktorí sa na strednej škole nemali radi, no v policajnej akadémii sa z nich stali dobrí kamaráti.

Ako policajti nepatria k tým najlepším, no svoju šancu dostanú v momente, keď sa stávajú súčasťou tajnej policajnej jednotky – Jump Street a prezlečení za tínedžerov sa vracajú späť na strednú školu.

Zisťujú však, že to nie je vôbec ľahké a opäť musia čeliť problémom, ako kedysi. Rovnako je dnešná mládež celkom iná a ich snaha zapadnúť prináša nejednu vtipnú situáciu.

Tréner Carter

Dej filmu približuje skutočný príbeh basketbalového trénera Cartera (Samul L. Jackson). Ten prichádza trénovať chlapčenský basketbalový tím, ktorého členovia sú neslušní a o disciplíne toho veľa nevedia.

Preto sa rozhodne, že to zmení a dostane z nich to najlepšie. Prichádza s novými pravidlami od zmlúv, cez kravaty až po dobré známky. Tatum si zahral jedného z kľúčových hráčov v tíme. Film patrí k najobľúbenejším motivačne ladeným snímkam.

Step Up

V tomto tanečnom filme si herec zahral postavu mladého rebela Tylera Gagea, ktorý sníva o úspešnom živote. Do jeho života prichádza mladá a talentovaná tanečnica Nora, ktorá zúfalo potrebuje tanečného partnera.

Napriek tomu, že mu nikto neverí, ona v ňom vidí niečo viac a začnú spolu tancovať. Ako ich príbeh skončí?

Drahý John

Film rozpráva príbeh o mladom vojakovi Johnovi a vysokoškoláčke Savannah (Amanda Seyfried), ktorí sa do seba zamilujú počas jarných prázdnin.

Po spoločne strávených chvíľach sa však musia vrátiť späť do reality. V najbližších rokoch je John súčasťou viacerých nebezpečných misií a svojej láske píše listy, ktoré však prinešú nejeden problém.

Foxcatcher

Hlavnou postavou filmu je Mark Schultz (Tatum), olympijský víťaz v zápasení, ktorý žije v chudobe a v tieni svojho slávnejšieho brata.

Jeho život sa začína opäť meniť v momente, keď mu istý milionár ponúka, že môže trénovať v jeho sídle. V tomto filme herec dokázal zahrať nejednu ťažkú situáciu a patrí k jeho najlepším.

Útok na Biely dom

Policajtovi Johnovi Caleovi (Tatum) sa napriek snaženiu nepodarilo dostať k ochranke amerického prezidenta. Svoju dcérku však nechcel sklamať a rozhodol sa, že ju vezme aspoň na exkurziu do Bieleho domu.

Počas prehliadky je budova obsadená ozbrojenou polovojenskou skupinou. Dostáva sa tak do pozície, že popri záchrane vlastného života a života dcérky je jeho povinnosťou zachrániť aj samotného prezidenta. Podarí sa mu to?

Vedľajšie účinky

Psychologický triler prináša príbeh úspešného mladého páru Emily (Rooney Mara) a Martina (Tatum). Život sa im však začne rúcať vo chvíli, keď Martin skončí vo väzení, Emily sa pokúša o samovraždu a jej stav sa nezlepší ani po liečbe psychiatrom.

Ten jej nakoniec ponúkne lieky s desivými vedľajšími účinkami, ktoré spustia sled nečakaných udalostí.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Kultúra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…