Domov Cestovanie 10 miest, kde si poviete svoje ÁNO

10 miest, kde si poviete svoje ÁNO

0
0

Myseľ opantaná láskou a v hlave vám znejú zamilované tóny, ktoré vás s vašou milovanou osobou sprevádzajú celým svetom. Romantické miesto, ktoré je doslova stvorené pre zamilované duše.  Na svete exituje hneď niekoľko takých miest, ktoré vám pripravia scenériu ako z romantického filmu a máte teda možnosť dostať očakávanú odpoveď. Ktoré to sú?

Benátky, Taliansko

Čo vám napadne pri slove Benátky? Plavba na gondole, huslista na palube a vy s vašou láskou vo vrúcnom objatí. Pri takejto plavbe si stačí počkať na správny moment a verte, že žiadna nepovie „nie.“

Ak vás predsa len omrzí plavba gondolou, Benátky vám ponúknu omnoho viac. Námestie Sv. Marka, Dóžov palác alebo Most vzdychov. Zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.

Niagarské vodopády, Kanada – U.S.A.

Na hranici medzi Kanadou a USA na rieke Niagara sa nachádzajú zrejme najpopulárnejšie vodopády na svete. Niagarské vodopády pôsobia monumentálne. Nie kvôli výške, ale ich rozľahlosti. Predsa len slová o bezhraničnej láske, ktorými sú „Niagary“ známe nebudú vymyslené.

Eiffelova veža, Francúzsko

Keby táto veža vedela rozprávať, nezastavila by sa historkami o zamilovaných  pároch, ktoré si tam povedali svoje večné áno. Muži tu žiadali o lásku zástupy žien, ktoré podľahli tomuto magickému a romantickému miestu.

Santorini, Grécko

Vraj najromantickejšie miesto Európy. Možno by ste si teraz povedali, že ním je práve Paríž. Ak ste ale tento slnečný ostrov ešte nenavštívili ani netušíte, čo je to skutočná romantika. Západ slnka na tomto ostrove je tak očarujúci ako nikde inde na svete. Slnko zapadá, láska vychádza.

Praha, Česká republika

Nebudeme si klamať, že „stovežatá“ Praha nie je čarovným miestom. Metropola s bohatou históriou je nielen miesto pre zábavu a kultúrne vyžitie, ale takisto pre zamilované hrdličky. Aj plavba na Vltave dokáže očariť.

Empire State Bulding, U.S.A.

Celý svet pred očami? Z tohto pohľadu skutočne áno. Nekonečný pohľad na žijúci New York je niečo tak večné, ako vaša láska. Vyniesť sa do výšin a pokľaknúť je niečo, čo vytvorí najromantickejšiu chvíľu vášho života.

Veľká koralová bariéra, Austrália

Viete si predstaviť povedať svoje „áno“ pod priezračne čistou hladinou oceánu a v obklopení vzácnych živočíchov v harmónii s krásnou prírodou? Ak nie, koralové útesy Austrálie sú vhodným miestom, kde to musíte skúsiť.

Toskánsko, Taliansko

Nekonečné prechádzky vinicami, vôňa kvetov a vidiecka atmosféra. Ďaleko od veľkých miest a v obklopení fascinujúcej prírody a umenia miestnych farmárov. Ochutnáte kúsok pravého Talianska a zároveň získate kvalitné ingrediencie pre vašu „amare.“

Bruggy, Belgicko

Najgotickejšie miesto na svete. Bezpochyby! Kamenné mosty, meštiacke domy a množstvo zelene na strechách domov. Kostolíky a kaplnky na každom kroku, úzke uličky, kde sa zmestíte iba ruka v ruke. Nebudete tak mať inú možnosť ako sa privinúť k sebe a vychutnávať si dotyky lásky.

A na záver?

Možno to bude znieť ako riadne „klišé“, no povedaťsi svoje áno v posteli má svoje čaro. Ráno sa zobudiť s prsteňom na ľavej ruke, pretrieť si rozospaté očká a oslní vás ligotavý prsteň od vášho milovaného.

Denis Ruščák, foto: SITA, shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Spod Tatier až do hokejovej Siene slávy NHL

Bola streda 24. júna 2020, niečo okolo 10-tej hodiny večer, keď bývalému slovenskému hokej…