Domov Prominenti Aj celebrity dodržiavajú karanténu a nehanbia sa za rúško

Aj celebrity dodržiavajú karanténu a nehanbia sa za rúško

0
0

Ľudstvo čelí neľahkej skúške. Nielen, že musíme bojovať proti nebezpečnému koronavírusu, všetky veci, ktoré sme doteraz považovali za samozrejmosť, sa zmenili na luxus. Namiesto užívania si prvých jarných dní a stretávania sa s priateľmi sme ostali pripútaní doma v karanténe.

Kým nedávno sme sa domov chodili len vyspať, dnes, po prepuknutí koronavírusovej krízy, tu trávime takmer všetok čas. Nik nevie, ako dlho táto situácia potrvá, no pokiaľ budeme trpezliví a disciplinovaní, v lete sa budeme môcť venovať všetkým činnostiam, ktoré nám dnes tak veľmi chýbajú.

Pozitívnou stránkou celej karantény je čas, ktorý môžeme opäť venovať rodine. Tak sa ho rozhodli využiť aj celebrity, ktoré sa s fanúšikmi na sociálnej sieti podelili o to, ako trávia karanténu oni. Nehanbili sa pritom zverejniť fotografie s rúškom, ktoré sa stáva našou neoddeliteľnou súčasťou.

Nela Pocisková a Filip Tüma

Zodpovedne doma karanténu trávi hviezdny pár Nela Pocisková a Filip Tüma spolu so svojimi dvomi ratolesťami. Fotkou, ktorú nedávno zverejnila spievajúca herečka na svojom profile chce ľudí motivovať, aby nielen ostali doma, ale tiež, aby poctivo nosili rúška.

Vo svojom príspevku tiež upozorňuje na to, aby ľudia nebrali situáciu na ľahkú váhu, dodržiavali hygienu a všetky opatrenia.

Adam Ďurica

Hoci nie z domu, no s rúškom na tvári sa fanúšikom prihovoril aj spevák Adam Ďurica. Vyzýva ich, aby sa správali zodpovedne a disciplinovane, lebo len tak môžeme koronavírus poraziť.

Na svoj profil spevák zverejnil niekoľko fotografií a videí, na ktorých sa pochválil so svojím synom, ktorému sa počas tohto obdobia môže naplno venovať.

Mária Bartalos

Za nosenie rúška sa nehanbí ani herečka Mária Bartalos. Aj ona sa prostredníctvom svojho profilu ľuďom prihovorila, aby sa takýmto spôsobom chránili.

Vyjadrila tiež uznanie všetkým v nemocniciach, ambulanciách, záchrankách a za ich prácu im poďakovala.

Zuzana Fialová

Zaujímavý nápad dostala herečka Zuzana Fialová, ktorá sa dni v karanténe rozhodla spríjemniť deťom. Každý večer im prostredníctvom svojho profilu číta rozprávky.

Túto aktivitu ocenili nielen samotné deti, ale aj ich rodičia, ktorí majú vďaka herečke možnosť po celom dni si oddýchnuť.

Veronika Ostrihoňová a Sajfa

Doma zostávajú aj novopečení rodičia Veronika Ostrihoňová a Sajfa. Okrem toho, že si užívajú čas strávený so 6-mesačným synom, aj oni ľudí vyzývajú k noseniu rúška.

Svojich sledovateľov informujú o tom, čo môžu spraviť, aby sa vírus nešíril. Aj oni sa riadia heslami: rúško nie je hanba a ostaň doma.

Monika Hilmerová a Jaro Bekr

Domácu karanténu dodržiava aj celebritný pár v zložení Monika Hilmerová a Jaro Bekr. Herečka okrem fotografie v rúšku zverejnila tiež fotku z kuchyne.

Na celej situácii našla jedno pozitívum, a to, že konečne po dlhom čase môže pár stráviť spoločný čas v kuchyni.

Dominika Cibulková

Na rúško nezabúda ani instagramovo aktívna Dominika Cibulková. Jej instagramový profil je plný fotiek z výťahu. Na tej poslednej sa aj ona venuje aktuálnej téme a svojim fanúšikom odkazuje, aby sa chránili.

Ona sama musí byť zodpovedná nielen voči sebe, ale tiež voči bábätku, ktoré už čoskoro privedie na svet.

Ondrej Kandráč

Doma vyrobenými rúškami sa pochválil aj spevák a hudobník Ondrej Kandráč. Aj on pripomína, že zostať doma a nosiť rúško je v týchto dňoch dôležité.

Viktor a Adela Vinczeovci

Aj manželia Vinczeovci sú zodpovední a snažia sa k tomu inšpirovať aj ostatných. Nevenujú sa však len známej téme nosenia rúška či dodržiavania karantény.

Viktor Vincze vo svojom príspevku vysvetľuje, prečo je aj v tejto situácii nutné chodiť do roboty. Pripomína, že jediným problémom nie je len koronavírus, ale aj ekonomika, ktorú je nutné udržať pri živote.

V iných príspevkoch sa venuje zotavujúcej sa prírode, na ktorú však opäť zabudneme, keď celá situácia okolo koronavírusu utíchne.

Petra Vlhová

Momentálne najlepšia slovenská lyžiarka Petra Vlhová musela kvôli koronavírusu predčasne ukončiť túto sezónu. Napriek tomu ani v týchto dňoch nezaháľa a rozhodla sa pracovať z domu.

Ako športovkyňa samozrejme nesadla za počítač, ale poctivo sa venuje trénovaniu. Asistuje jej pri tom aj jej domáci miláčik.

Lucie Bílá

Ako inšpirácia nám môže slúžiť aj česká speváčka Lucie Bílá. Situácia u našich bratov je veľmi vážna, a tak sa aj ona rozhodla pomôcť.

Izbu premenila na krajčírsku dielňu a pustila sa do šitia rúšok. Aj ona zdôrazňuje potrebu ich nosenia.

puma, foto: depositphotos, instagram

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…