Domov Prominenti Čo je v súčasnosti s tými najväčšími detskými hviezdami 90-tych rokov?

Čo je v súčasnosti s tými najväčšími detskými hviezdami 90-tych rokov?

0
0

90-te roky minulého storočia vyprodukovali množstvo detských hviezd. Od tej doby sme mali možnosť vidieť, ako dospievajú. Zatiaľ, čo niektorí z nich zostali na očiach verejnosti (či už v pozitívnom, alebo negatívnom smere), iní sa akoby úplne stratili. Pozreli sme sa na to, čo robia tie najväčšie detské hviezdy v súčasnosti.

Jake Lloyd

Jake Lloyd sa stal známym medzi fanúšikmi Star Wars po tom, ako koncom 90-tych rokov stvárnil postavu Anakina Skywalkera v Star Wars: Epizóda I – The Phantom Menace.

Bol to jediný film z minisérie Star Wars, v ktorom si zahral. V roku 2012 oznámil, že sa chystá pripraviť dokumentárny film zameraný na tibetských utečencov.

V roku 2014 sa nechal počuť, že stále pracuje na dokumente a píše tiež autobiografiu. A potom v roku 2015 sa situácia zhoršila, keď bol zatknutý za niekoľko priestupkov.

V dôsledku zatknutia strávil 10 mesiacov vo väzení a následne odišiel do psychiatrického zariadenia. Zdá sa, že detská sláva nemá vždy šťastný koniec.

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin bol bezpochyby najväčšou a najpamätnejšou detskou hviezdou 90-tych rokov. Bez filmu Sám doma, kde stvárnil hlavnú postavu, si vieme len ťažko predstaviť vianočné obdobie.

Film mu priniesol celosvetovú slávu, ktorú však nezvládol a podľahol alkoholu a drogám. Od roku 2013 bol členom komediálnej skupiny Pizza Underground. Kapela sa bizarne špecializuje na paródie, väčšinou na parodovanie piesní Velvet Underground.

Amanda Bynes

Herečka Amanda Bynes začala svoju kariéru v detskej televíznej stanici Nickelodeon. Dokonca sa jej podarilo získať v tom čase aj vlastnú šou The Amanda Show.

Vďaka filmom ako She’s The Man či Hairspray unikla kliatbe detskej hviezdy, no jej detská sláva ju dobehla. V roku 2012 bola zatknutá za šoférovanie auta pod vplyvom alkoholu a v roku 2013 zas za držanie drog.

Nedávno sa na sociálnych sieťach vyjadrila, že herectvu sa už viac nechce venovať, ale že by sa rada stala súčasťnou módneho priemyslu. Uvidíme, či sa jej to podarí dosiahnuť.

Haley Joel Osment

Haley Joel Osment zažil ako detská hviezda 90-tych rokov veľa úspechov. Zahral si vo filmoch ako Šiesty zmysel či Forrest Gump a získal dokonca aj niekoľko ocenení.

S filmami, ako sú tieto, vo svojom životopise, mu bolo do veľkej miery zaručené, že v kariére sa mu bude dariť i v dospelosti.

Opak je však pravdou, a napriek tomu, že sa herectvu venuje ešte aj v súčasnosti, už o ňom nie je až tak počuť. Akosi sa mu nepodarilo prekonať svoju vlastnú detskú slávu.

Mary Kate a Ashley Olsenové

Úloha Michelle Tannerovej v americkom komediálnom seriáli Plný dom nepriniesla jednu, ale hneď dve detské hviezdy. Hovoríme o slávnych dvojčatách Mary-Kate a Ashley Olsenových.

V 90-tych rokoch patrili k tým najväčším detským hviezdam. Na konte mali okrem nejedného filmu aj vlastný seriál Dve z jedného cesta. V súčasnosti sa dvojčatá zameriavajú skôr na svet módy a sú známe svojím jedinečným štýlom.

Na Netflixe oživili seriál Plný dom, no postava Michelle sa tam zatiaľ neobjavila, uvidíme či sa kompetentným podarí dvojičky presvedčiť, aby sa vrátili aj pred kamery.

Mayim Bialik

Mayim Bialik začala svoju hereckú kariéru už v 80-tych rokoch. Zahrala si v dvoch filmoch a vo viac ako pätnástich televíznych seriáloch, vrátane hlavnej úlohy v seriáli Blossom.

Jej herecká kariéra pokračovala aj po tom, ako dospela a zahrala si v nejednom seriáli. V roku 2010 dostala hereckú príležitosť, ktorá jej zmenila nielen kariéru, ale aj celý život.

Podarilo sa jej totiž získať postavu doktorky Amy Farrah Fowlerovej v úspešnom seriáli Teória veľkého tresku. Bialik je príkladom toho, že ak človek na sebe pracuje a vyhýba sa problémom, tak môže svoju detskú slávu v dospelosti len zväčšovať a užívať si ju.

Mellissa Joan Hart

90-te roky boli pre herečku Mellissu Joan Hart úspešným obdobím. Stvárnila totiž hlavnú postavu v seriáli Sabrina, mladá čarodejnica, ktorý je dnes považovaný za jeden z najkultovejších seriálov vôbec.

Po skončení seriálu sa herectvu venovala i naďalej. A to platí ešte aj v súčasnosti. Zahrala si vo viacerých filmoch, no pre veľa ľudí bude stále tou mladou a veselou čarodejnicou. Súhlasíte?

Neil Patrick Harris

Neil Patrick Harris bol v niektorých bodoch svojej kariéry považovaný za jedno z najväčších mien v televíznom priemysle. Všetko to začalo ešte na konci 80- tych rokov, keď začal svoju kariéru ako detský herec.

Preslávil sa rolou Doogieho Howsera v rovnomennom televíznom seriáli. Jeho úspech pokračuje našťastie aj v dospelosti a posledné roky je do značnej miery známy pre svoju úlohu Barneyho v ikonickom seriáli Ako som spoznal vašu matku.

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…