Domov Slovensko VIDEO: Cudzinca dobil na smrť, prokurátor ho prepustil

VIDEO: Cudzinca dobil na smrť, prokurátor ho prepustil

0
0

V sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách došlo v centre Bratislavy k fyzickému stretu medzi slovenským občanov a občanom z Filipín. Pouličná „strkanica“ skončila tragicky. Jeden ju neprežil, druhý pravdepodobne strávi dlhý čas za mrežami.

Podľa informácií svedkov sa mal 36-ročný Filipínec Henry na Obchodnej ulici zastať dvoch mladých žien, ktoré obťažovali dvaja Slováci. Za to si vyslúžil bitku, po ktorej ho oživovali policajti a záchranári priamo na mieste činu.

Video brutálneho útoku sa objavilo na internete. Vidno na ňom, ako výrazne útlejší Henry dostal pästný úder do tváre, po ktorom ostal kľačať dezorientovane na zemi.

Vtedy mu útočník uštedril pravdepodobne smrtiaci zásah, keď ho kopol do hlavy a Filipínec ostal nehybne ležať. Vtedy sa mu ušli ešte dve tvrdé facky. Otrasné video ďalej ukazuje, ako si útočník na Henryho vyložil nohu a ťukal do mobilu.

Vtedy sa okolo nich začali zbiehať okoloidúci, ktorí sa bezvládnemu mužovi snažili pomôcť. Dnes vieme, že žiaľ neúspešne. Henry bol niekoľko dní v kóme, aby napokon minulý štvrtok spôsobeným zraneniam podľahol.

Video brutálneho útoku zverejnili médiá: POZOR! Video nie je vhodné pre slabšie povahy!

Páchateľa pustili na slobodu

Polícia páchateľa, ktorým bol Juraj Hossu z Dunajskej Stredy, okamžite zatkla, no neskôr bol prepustený na slobodu za, čo si muži zákona vyslúžili od slovenskej verejnosť spŕšku kritiky.

Ako však polícia informovala, policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie útočníka do väzby, avšak z rozhodnutia okresnej prokuratúry sa tak nestalo.

Zlyhanie prokuratúry?

Po tom, čo cudzinec zomrel, polícia prekvalifikovala pôvodné obvinenie. Z ublíženia na zdraví už ide o zabitie. Následne bol páchateľ opäť zadržaný.

Po kritike verejnosti a aj politikov tentokrát do prípadu zasiahla už aj Generálna prokuratúra SR, ktorá prípadom poverila Krajskú prokuratúru.

Tá podala na súd návrh na vzatie muža do väzby. Sudca v pondelok napokon o väzbe rozhodol. V prípade dokázania viny hrozí útočníkovi trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

ano, foto: SITA, video: aktuality.sk

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …