Domov Šport Fíni získali olympijské zlato

Fíni získali olympijské zlato

0
0

Fínski hokejisti získali prvýkrát v histórii olympijské zlato. V nedeľnom finále na ZOH 2022 v Pekingu zvíťazili nad tímom Ruského olympijského výboru (ROC) 2:1, hoci to boli práve Rusi, ktorí sa ujali vedenia. Bronz putuje na Slovensko, bez medaily odchádzajú Švédi.

Nedeľňajšie finále hokejového turnaja na ZOH v Pekingu zaobstarali reprezentácia Fínska, ktorá v semifinále zdolala Slovensko (2:0) a Ruský olympijský výber, ktorý si v semifinále poradil so Švédskom (2:1 po nájazdoch).

Dominovali obrany

Na National Indoor Stadium sa hral v úvode opatrný hokej. Hra sa rozbehla od 7. minúty, keď putoval na trestnú lavicu Björninen. Rusi presilovku využili už po 18 sekundách zásluhou Grigorenka, ktorý namieril z kruhu na vhadzovanie presne k vzdialenejšej žŕdke bránky Säteriho a otvoril skóre.

Následne dobre vykrývali priestor a Fínom veľa nedovolili. „Suomi“ v druhej tretine zvýšili tempo a v 24. minúte sa dočkali vyrovnania. Pokka prekvapil nahodením od mantinelu Fedotova, ktorému v rozhodujúcej chvíli zakryl výhľad Mäenalanen.

Rusi zostali chvíľu zaskočení, no v polovici stretnutia opäť zapli na vyššie obrátky. Gól však už v druhej časti nepadol. V tretej časti zavelil do útoku Anttila, ktorý vystrelil od modrej čiary a Björninen úspešne tečoval puk za chrbát Fedotova…