Domov Ekonomika Grófka Zemplína čelí obvineniu z podvodu

Grófka Zemplína čelí obvineniu z podvodu

0
0

V súvislosti s rozsiahlou kauzou neoprávneného prideľovania dotácií v agrosektore portál Aktuality.sk minulý týždeň informoval, že ešte pred Vianocami vzniesol vyšetrovateľ obvinenie zo subvenčného podvodu a poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev voči firme bývalej poslankyne za SMER‑SD Ľubice Roškovej.

Grófka Zemplína, ako znie prezývka exposlankyne, poberala agrodotácie na pozemky, ktoré jej nepatrili a ani ich neobhospodarovala, dokonca neboli na obhospodarovanie ani spôsobilé.

Najabsurdnejším takým prípadom boli pridelené agrodotácie na obhospodarovanie plochy letiska, či parkoviska. Po medializovaní prípadu kontrolovala plochy, na ktoré boli pridelené dotácie, aj Poľnohospodárska platobná agentúra, ktorá skonštatovala nespôsobilé plochy a žiadala od Roškovej dotácie späť.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Farmári stále nie sú spokojní

 

Podľa informácií spomínaného portálu má ísť o približne 140 tisíc eur, ktoré agentúra aktuálne vymáha. Samotná Rošková sa momentálne k prípadu vyjadrovať nechce.

Ako informovala Iniciatíva poľnohospodárov, stretnutie s premiérom iniciuje aj preto, že v Košiciach dochádza k subvenčnému podvodu väčšiemu ako bol prípad Rošková.

„Mám dlhodobo podozrenie, že Pôdohospodárska platobná agentúra kryje tento podvod. Tento chaos, ktorý na Slovensku v agrosektore máme, niekomu vyhovuje,“ uzavrel František Oravec z Iniciatívy poľnohospodárov.

red, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…