Domov Šport VIDEO: Haaland zažil debut snov

0
0

Nórska superhviezda Erling Haaland si vo farbách Borussie Dortmund zapísala vskutku úctyhodný vstup do najnovšej kapitoly svojej začínajúcej kariéry. Nepriaznivý vývoj zápasu na ihrisku desiateho Augsburgu musel reparovať práve mladučký ostrostrelec.

Domáci v 55. minúte viedli nad favorizovaným súperom v pomere 3:1. V tom čase nastúpila do stretnutia posila z rakúskeho Salzburgu.

Robustný útočník zaznamenal svoj prvý gól v drese BvB v 59. minúte a už o 20 minút neskôr skompletizoval hetrik a uzavrel na konečných 5:3 pre hostí.

„Hrám vo fantastickom klube, mám skvelých spoluhráčov a ľudí okolo seba. Prišiel som sem, aby som strieľal góly. Som rád, že mi to dnes vyšlo,“ povedal na margo úžasnej premiéry rodák z anglického Leedsu.

Bitku o 19-ročného Haalanda v zimnom prestupovom období medzi sebou viedli prestížne kluby ako Juventus Turín či Manchester United.

Mladík však zvolil adekvátnejšie pôsobisko pre hráča v jeho veku. Dortmund sa obratom v Augsburgu dostal v tabuľke na priebežnú štvrtú pozíciu.

Napodobnil klubovú hviezdu

Reprezentant Nórska troma gólmi do siete súpera pri svojom debute napodobnil premiéru iného niekdajšieho kanoniera „žlto‑čiernych“.

V roku 2013 sa v klube obdobným úspechom vyznamenal súčasný kapitán a líder ofenzívy londýnskeho Arsenalu Pierre‑Emerick Aubameyang.

Gabončan posilnil kabínu „kanonierov“ v roku 2018 a nemecký celok sa odvtedy snaží nájsť adekvátnu náhradu na hrote útoku. Je ňou práve najnovšia akvizícia?