Domov Týždenník Koment 16/2021: Utajovaná zmluva o Sputniku V a česko-ruský spor

Koment 16/2021: Utajovaná zmluva o Sputniku V a česko-ruský spor

0
0

Ani výmena na poste predsedu vlády neukončila týždne trvajúce spory ohľadom nákupu ruskej vakcíny Sputnik V. Za všetkým stojí neochota zverejniť zmluvu o jej kúpe.

Igor Matovič obvinil slovenských vedcov, že ich testovanie ruskej vakcíny v necertifikovanom laboratóriu je príčinou, prečo ruská strana odstúpila od zmluvy o kúpe Sputnika V. Prezidentka Zuzana Čaputová však povedala, že to nie je pravda. Skutočný dôvod by odhalilo sprístupnenie zmluvy…

Česká republika koncom minulého týždňa oznámila, že vyhosťuje 18 ruských diplomatov. Rusi odpovedali vyhostením 20 Čechov, a je z toho medzinárodný spor. Slovensko v tejto otázke stojí jasne za susedom.

Aby problémov nebolo málo, slovenské inštitúcie a firmy čelili rozsiahlym kybernetickým útokom. Prišli sme o dôležité dáta?

Vedúcich predstaviteľov Európskej únie zaujíma, ako ju samotnú vidia jej občania. Ak máte návrhy, čo by mohlo fungovať lepšie, dajte im o tom vedieť. Budúcnosť je aj vo vašich rukách!

Futbalový svet je v troskách. 12 veľkoklubov v noci na pondelok oznámilo vytvorenie súťaže privilegovaných, ktorá má konkurovať Lige majstrov a obrať ju nielen o značnú časť kvality, ale aj peňazí. Ľahké to však nemá…

Keď sa povie gilotína, vybaví sa vám niečo veľmi zlé. Pravdou však je, že otvorila dvere humánnejším popravám. Prečítajte si jej príbeh.

V najnovšom čísle týždenníka Koment toho nájdete ešte omnoho viac.

Príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…