Domov Slovensko Konečný verdikt v kauze Kotlebove šeky

Konečný verdikt v kauze Kotlebove šeky

0
0

Senát najvyššieho súdu minulú stredu na neverejnom zasadnutí zamietol obžalobu prokurátora vo veci šekov predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu pre chudobných. Za šeky v hodnote 1 488 eur bola na jeho osobu viackrát vznesená kritika kvôli podozrenie zo sympatizovania s nacistickou symbolikou.

Hoci prokurátor Generálnej prokuratúry SR predložil súdu dôkazy a dokonca i vizuálne materiály, senátu NS SR to nestačilo a zbavil Mariana Kotlebu obžaloby.

Senát sa nestotožnil ani s doplňujúcim dokazovaním a sťažnosť prokurátora zamietol. TASR na základe svojich zdrojov uvádza, že boli porušené Kotlebove práva tým, že nemal možnosť sa oboznámiť s výsledkami vyšetrovania pred podaním návrhu na obžalobu.

1 488 má magickú silu

Zdá sa, že pre poslancov politickej strany ĽS NS má toto číslo špeciálny význam. Ešte v marci v roku 2017 Marian Kotleba venoval rodinám s postihnutými deťmi šek v hodnote 1 488 eur.

Vtedy voči nemu začala stíhanie Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo veci sympatizovania smerujúcemu k potlačeniu ľudských práv a slobôd.

Následne 8. júna toho istého roka poskytol finančnú pomoc hokejovému klubu HC Veľký Krtíš. Peniaze boli určené na podporu mladých hokejistov.

Klub žiadal o 1 500 €. Od Banskobystrického samosprávneho kraja však prišiel šek na sumu 1 488 €. Podľa predstaviteľov strany však cifra 1 488 nemá v ich filozofii žiadny špecifický význam.

Predsa len, ak niekto nie je numerológ, ťažko sa k číslam vyjadriť. Spýtať by sa mohli europoslanca Milana Uhríka.

Neonacistická symbolika

O tom, čo ĽSNS týmto číslom sleduje, nemá pochýb žiadny racionálne zmýšľajúci človek. O čo ale v skutočnosti pri čísle 1 488 ide? Je to neonacistický symbol.

Cifra 14 je odkaz zložený zo štrnástich slov Davida Laneho: „We must secure the existence of our people and a future for white children.“

Výrok hovorí o tom, že je potrebné zabezpečiť existenciu a budúcnosť bielych detí. 88 je zasa symbolom pozdravu Heil Hitler, pretože H je ôsme písmeno v abecede.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mužov zachránil nápis SOS v piesku

Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostro…