Domov Komentáre KREMSKÝ: Rok novej nádeje

KREMSKÝ: Rok novej nádeje

0
0

Rok 2020 mal pre Slovensko znamenať nový štart. Nová vláda bez strán, ktoré počas rokov predtým dopustili ovládnutie štátu mafiou, kradnutie, neprávosti a dokonca vraždu investigatívneho novinára a jeho nastávajúcej. Nová vláda s čistým štítom a antikorupčným slovníkom.

Potom prišiel COVID. V deň nástupu vlády to ešte vyzeralo iba na pár týždňov opatrení, kým to prehrmí. Napokon sa to natiahlo na dva roky.

Obmedzenia, rúška, zatvorené prevádzky, doteraz 870 tisíc infikovaných, 17 tisíc mŕtvych. A to len na Slovensku. Nikdy predtým by sme si takýto mor nevedeli predstaviť, neverili by sme ak by sme nezažili.

Ale zdá sa, že aj táto búrka raz skončí. A možno je na dohľad. Variant omikron je síce extrémne infekčný, šíri sa oveľa rýchlejšie ako doterajšie verzie.

Ochorenie je však miernejšie, stále viac sa podobá obyčajnej chrípke a jej siedmim dňom v horúčkach v posteli. Ak vôbec. Vírus mutuje do podoby, že hneď nezničí svojho hostiteľa, skôr si z neho urobí roznášača infekcie.

Takže sa začína rok novej nádeje. Omikron za mesiac prehrmí ako prehrmel v Južnej Afrike alebo Anglicku a prudko stúpajúce počty chorých sa zasa prudko znížia.

Následky sa doliečia, ľudia opäť naberú odvahu ísť do práce, do reštaurácie, stretávať sa. Jar prinesie novú chuť do života, objavovania nových miest a aktivít.

Verím, že aj pre vládu to bude rok, keď sa konečne začne poriadne venovať tomu, ako zlepšiť každodenný život občanov. Veľa nefunguje, škrípe, zasekáva sa.

Sprevádza nás veľa korupcie, netransparentnosti, nezmyselných problémov, ktoré si vyrábame sami a tiež slabo fungujúcich vecí od ciest cez školy až po služby odkázaným a sociálne slabým.

Povzbuďme sa navzájom a dodajme si odvahy, každý z nás potrebuje nový štart, veľa odvahy a energie. Také dva roky života krtka človeka vedia poriadne znechutiť, takže to treba hodiť za seba.

Poďme zasa žiť a meniť veci okolo seba, aby sme ich po sebe nechali v lepšom stave, ako sme ich našli. Takže ešte raz – šťastný a veselý, ale najmä zdravý a optimistický rok 2022.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…