Domov Slovensko VIDEO: Matovič si v Bruseli vyrobil trapas

VIDEO: Matovič si v Bruseli vyrobil trapas

0
0

Predseda vlády Igor Matovič sa koncom minulého týždňa vybral na zasadnutie Európskej rady do Bruselu. Viac ako jeho práca či dôležitá téma rokovania európskych lídrov však rezonuje jeho trapas, ktorý sa mu prihodil pred zahraničnými novinármi.

Pri príchode na samit lídrov členských štátov Európskej únie je zvykom, že sa pristavia pri novinároch a čo to im o blížiacom sa rokovaní povedia.

Vinou koronavírusu však momentálne v Bruseli desiatky novinárov nahrádza len kamera, ktorá sníma vystúpenia jednotlivých politikov.

Práve pri nej sa pristavil aj slovenský premiér a s cieľom vysvetliť, aká je téma zmeny klímy, o ktorej idú lídri rokovať, dôležitá, sa prihovoril do kamery.

Po chvíľke sa však zakoktal a otočil sa na svojich kolegov, či môže začať ešte raz. Keďže mu nevedeli odpovedať, obrátil sa na zodpovedných pracovníkov pri kamere s otázkou v lámavej angličtine: „Can I go one time? …next time?“

Veta, ktorá na slovenskom internete okamžite zľudovela, potvrdila, že slovenský premiér nie je zrovna najlepší priateľ angličtiny.

A, ako sa predseda vlády SR už o niekoľko sekúnd dozvedel, celý jeho kiks sa vysielal v priamom prenose, takže nielen jeho koktanie o jednej z aktuálne najdôležitejších tém Európskej únie, ale aj jeho lámavú angličtinu si mohli pozrieť v priamom prenose milióny Európanov.

Nemuselo sa to stať

Nuž a… celý premiérov trapas ešte viac umocňuje to, že k nemu vôbec nemuselo dôjsť, keby sa nehral na urazeného chlapca.

Tesne pred odchodom do Bruselu totiž oznámil, že svojho tradičného parťáka na európskych cestách, štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa (SaS), so sebou nevezme pre svoje spory s Klusovým straníckym šéfom Richardom Sulíkom.

Ako sa premiér vyjadril nemá „najmenší dôvod byť nadmieru ústretový voči SaS a jej predstaviteľom, kým si nevstúpia do svedomia, nepostavia sa pred kamery a nevyzvú ľudí, aby dodržiavali opatrenia“.

ano, foto: printscreenNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…