Domov Komentáre NAĎ: Čo sa určite nestalo s letiskom Sliač!

NAĎ: Čo sa určite nestalo s letiskom Sliač!

0
1

Predstavme si jednu hypotetickú situáciu v súvislosti s nedávno vládou schválenou modernizáciou letiska Sliač, ktorá sa určite, ale určite nestala:

V roku 2016 vojaci identifikovali, že vojenské letiská Sliač a Kuchyňa je potrebné zásadne zrekonštruovať, keďže nespĺňajú ani základné bezpečnostné a technické parametre nielen pre potreby našich vzdušných síl, ale ani pre spojenecké ozbrojené sily.

Informovali o tom ministra Gajdoša a navrhli mu, že aby sme ušetrili financie, mohol by osloviť Američanov, ktorí majú vyčlenené peniaze na podobné projekty spojencov na východnej hranici NATO a možno by nám to zaplatili celé, alebo aspoň časť, tak ako to urobili už v Poľsku či v Pobaltí, ale aj v ďalších krajinách.

Gajdoš teda napísal Američanom a tí po zrealizovanej inšpekcii predbežne súhlasili (nechajme teraz bokom technikálie).

Gajdoš sa aj potešil, dokonca aj tlačovú správu o tom vydal, lebo si myslel, že Američania nám pošlú peniaze, o použití ktorých rozhodne SNS tak, ako si to predstavuje a v podstate aj „hrdo, odborne a slušne“ dokazuje vo všetkých rezortoch, ktoré riadi.

Ale zrazu Gajdoš a najmä jeho šéf RSDr. Hoľko zistili, že ak Američania opravu letísk zaplatia, tak to bude pod ich finančnou kontrolou a na základe nimi realizovaného transparentného tendra na dodávateľa.

„No to snáď nie, nebudú nám tu Američania rozhodovať o ich peniazoch pre našu obranu!“, povedali si v SNS a začali strašiť, že Američania, papľuhy jedne, nám tu zrazu sami od seba chcú stavať základne a ohrozovať našu štátnu suverenitu!

„My ich peniaze nepotrebujeme!!! Máme svojich dosť!“, vykrikovali kpt. plagiátor Danko, politruk RSDr. Hoľko a generálminister Gajdoš všade, kde sa len dalo.

No a nakoniec požiadali vládu, nech na ten Sliač dáme svojich 55 miliónov eur, nie tých hnusných amerických. Nech to teda zaplatia naši ľudia zo svojich daní, veď ako hovorili, „my máme peňazí dosť!“

Vláda to aj schválila a zaplatíme to teda my všetci. Ale pozor, nie len tak, ale keďže „sme pod obrovským časovým tlakom“, vláda súhlasila, že dodávateľ sa nemusí vyberať otvoreným tendrom.

SNS si vyberie, koho len chce, bez verejného obstarávania! Ide predsa o obranu štátu, sranda bokom! No, takto sa to určite nestalo, samozrejme, veď to by bol brutálny škandál!!!

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…